Matěj Pekař: Bylo to příšerné, musíme přestat hledět na osobní výkony

(ČELJABINSK, od našeho zpravodaje) Čeští hokejisté po třetí prohře na mistrovství světa do osmnácti let nehledají výmluvy. Vědí, že ve čtvrtfinále by s dosavadními výkony přišla konečná. Proti Finsku prohráli 2:4, ve skupině tak zůstali na třech bodech.

Nový fanshop

Zatímco v úvodu byli Češi vítězi skupiny Finsku vyrovnaným soupeřem, v prostřední části vybouchli a dostali čtyři góly. „Vstup do druhé třetiny se nám rozhodně nepovedl," říká Matěj Pekař a dává důraz na slovo rozhodně. „Nevím, co se stalo. Přišla špatná vyloučení, v obraně jsme lítali... Prostě tam nic nebylo."

Česká osmnáctka se stále trápí. Nezvládla zápas se Slovenskem (2:5) a po zlepšeném výkonu proti Rusku (2:3) přišel další rozpačitý výkon nad Francií (nehledě na skóre). Ani utkání s Finskem moc nadějí na medailový úspěch nedává. „Hráli jsme, jak jsme hráli. Viděli jste to. Obrázek hry nebyl dobrý. Kromě pár posledních střídání ve třetí třetině to bylo totálně příšerné. Aspoň teď víme, jak nemůžeme hrát proti Kanadě nebo Švédsku ve čtvrtfinále."

Zlepšení se stále nedostavuje. „Je to tak. Obrázek hry, to je něco, co se tam nesmí předvádět," souhlasí Pekař. Čtvrtfinále je ale o jednom zápase a naděje zůstává. „Určitě. Doufám, že turnaj pro nás začne až od středy. Je to prostě tak, jak to je – zatím jsme porazili jenom Francii."

„Čtvrtfinále je to, kde se turnaj láme. Tam už opravdu musíme hrát jako jeden tým."

V play off čeká na Česko vítěz magnitogorské skupiny: buď Švédsko, nebo Kanada. „Řekněme si to na rovinu: do čtvrtfinále jdeme jako outsider. To pro nás ale může být výhoda," doufá Pekař.

Změnit se ale musí hodně věcí, jinak turnaj brzy skončí. „Musíme přestat honit individuální výkony a začít se zajímat o to, kam se dostaneme jako tým. Čtvrtfinále je to, kde se turnaj láme. Tam už opravdu budeme muset hrát jako jeden tým. Jinak nemáme šanci," je si vědom Pekař.

Ohlas útočníka Petra Čajky

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz