Matěj Žajdlík o souboji s Jágrem: Jsem rád, že mi nedal gól

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Mladičký brankář Benátek nad Jizerou zažil zřejmě největší zápas v kariéře. Dostal prostor v brance farmy Liberce proti kladenským Rytířům. Proti Jaromíru Jágrovi! Sám přiznává, že přítomnost legendy na ledě byla cítit. „Když proti mně stál... Asi jsem se na něj soustředil víc než na ostatní hráče. Hlavně jsem poznal, že je to on," prozrazuje Matěj Žajdlík.

Chance liga na Hokejka TV

Jaký pro vás celý večer byl?
Věděl jsem, a to samé kluci, že to bude velké. Těšil jsem se na to, chytat před vyprodanou halou je obrovský zážitek. Všichni gólmani, kterým se to poštěstilo, mi dají určitě za pravdu.

Jak to vypadalo, když přišel poprvé do kabiny Petr Nedvěd?
No, přišli jsme vlastně k němu do kabiny (usmívá se). Uvedl nás několika slovy, že nám děkuje za přijetí a za možnost si s námi zahrát. Vypsal výbornou odměnu, ale tu se nám bohužel nepodařilo splnit. Jinak je to skvělý člověk, se kterým je sranda.

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Jaký jste měl pocit po vjetí na ledovou plochu?
Je to nepopsatelné. Výborný nejen hokejový zážitek do budoucna, ale i do života. Doufám, že se nám něco takového poštěstí zopakovat. Přesně toto člověka žene dopředu, možnost zviditelnit se před kamarády, nebo i skauty, a potěšit diváky. Je to obrovská motivace do budoucna.

Jaký byl jeho přínos na ledě?
Dal gól a měl i asistenci. Určitě klukům pomohl, byl to pro ne obrovský zážitek. Je to ikona, hrál v NHL. Když skóroval, byl jsem ohromně rád. Má střelu a asi vždycky ji mít bude, i když bude sedět jako dědeček na houpacím křesle. Pokaždé to takhle trefí.

Celé utkání proti vám navíc odehrál i Jaromír Jágr...
Celá hala včetně nás byla hrozně ráda, že Jaromír i Petr odehráli celé utkání až do konce. Bylo to skvělé.

Jaké bylo chytat střely takové legendy? A že jich tam pár bylo.
Pár jich tam bylo, to je pravda. Ve druhé třetině tam měl takový poloúšklebek. Byl jsem v tu chvíli, kdy jsem vyrazil puk, hrozně rád, že mi nemůže dát gól. Když proti mně stál... Asi jsem se na něj soustředil víc než na ostatní hráče. Hlavně jsem poznal, že proti mě stojí. Bylo to výborné, navíc mě nepřekonal. Měl ale tři asistence, tak mu to muselo stačit.

Bylo vidět, že je na kotouči tak silný, jak se říká?
Myslím, že jo. I kluci poznali, jak má obrovský zadek a jaký je to výborný hráč na puku. Bez debat má pokrytí kotouče neskutečné.

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz