Matějka ve 2. lize mění dres, vrací se do Písku

Foto: ihcpisek.cz

22. října 2019, 11:14

Ondřej Mach

V dresu druholigového Tábora nadále neuvidíme Davida Matějku. Jednadvacetiletý útočník se kvůli nízkému hernímu vytížení rozhodl odejít do nedalekého Písku, ve kterém působil už loni.

partneři českého hokeje

„Z Tábora odcházím v dobrém, jen chci být prostě víc na ledě,“ uvedl Matějka pro hctabor.com.

Za kohouty odehrál celkem devět zápasů, v nichž vstřelil tři branky a přidal jednu asistenci. „Je fakt, že mne to mrzí. Na jedné straně se mi nechtělo jít pryč kvůli atmosféře, která tady panuje, jak v týmu, tak i na stadionu,“ doplnil. 

Nyní se vrací do důvěrně známého prostředí, v Písku nastupoval už minulý rok a patřil k tahounům mužstva. Hlavním důvodem brzkého odchodu je podle samotného hráče nedostatečné herní vytížení. „Chci co nejvíc hrát, a v Táboře je opravdu nabitý kádr, takže by to pro mne bylo všechno složitější.“

„Chci co nejvíc hrát, a v Táboře je opravdu nabitý kádr, takže by to pro mne bylo všechno složitější.“

Matějka patří ve třetí nejvyšší soutěži mezi známější jména. Odchovanec Českých Budějovic prošel i mládežnickými kategoriemi Slavie, za A-tým debutoval v sezoně 2016/17. 

V sestavě Pražanů se sem tam objevoval i v uplynulém ročníku, nakonec zvládl 15 klání, ve kterých zapsal čtyři body za dvě branky a dvě asistence. Většinu času však strávil právě na jihu Čech. 

Králové se zatím nachází na chvostu druholigové skupiny Střed, za nimi je jen čínský výběr China Golden Dragon. Písek zajíždí na táborský led už v sobotu, podaří se Matějkovi proti bývalému týmu bodovat?

 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz