Mazanec přepsal historii Ocelářů. Proč si na ledě broukal Nohavicu?

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Třinečtí Oceláři vstoupili do nového ročníku Tipsport extraligy skvěle. Po nepřesvědčivých výsledcích z Ligy mistrů se hráči s drakem na prsou zkoncentrovali na úvodní extraligový souboj a bez větších obtíží zdolali českobudějovický Motor 4:0. Parádní start obhájce titulu.

Fanshop národního týmu

Po první třetině svítil ve WERK ARENĚ stav 2:0, na konci šedesáté minuty pak 4:0. Svěřenci hlavního trenéra Václava Varadi smetli všechny pochyby ze stolu a ukázali, že se na začátek extraligy připravili dobře. Premiérovou branku za Oceláře vsítil Marko Daňo, který posílil slezský klub těsně před startem ročníku. Svůj první start za Třinec pak čistým kontem okořenil brankář Marek Mazanec.

V zápase musel likvidovat sice jen 14 střel, některé pokusy Českých Budějovic ale byly z kategorie gólových. Jako například rána Michala Vondrky ze druhé třetiny, kterou Mazanec likvidoval výborným přesunem. Hodně vidět pak byl rovněž Milan Gulaš. Marek Mazanec ale zastavil všechny pokusy a jako první brankář v klubové historii vychytal v premiérovém startu čisté konto.

Úspěšná premiéra za Oceláře, jak hodnotíte zápas s Motorem?
Byl to můj první zápas za Třinec, navíc proti Českým Budějovicím, které hodně obměnily kádr a nikdo nevěděl, jak to vlastně bude vypadat. Musím říct, že to jsou úplně jiné Budějovice, než jaké byly loni. Ta kvalita na jejich straně určitě je, na druhou stranu my jsme ještě kvalitnější a bylo to znát.

A pro vás osobně to byl jaký zápas?
Asi takový, na jaký mě tady připravovali. Těch střel moc není a nebude, a když něco přijde, tak to musím chytit. To se naštěstí povedlo. Kluci zblokovali hodně střel, defenziva fungovala a ofenziva ještě lépe. Všechno si sedlo.

„Občas si trošku zpívám, hýbu se, koukám se na hru. Snažím se na dálku povídat s hráči, takové kravinky prostě, abych se udržel ve hře. Zpívám si blbosti, občas si brouknu Nohavicu (smích).“

Takže povedená premiéra po všech stránkách?
Povedené to bylo. Škoda teda, že na mě nešlo víc střel, abych se více rozchytal. Mě totiž více vyčerpává psychika a udržování se v koncentraci, než střelecké pokusy soupeře. Musím se kontrolovat, abych neudělal nějakou chybu. To je ale letos moje práce a musím najít tu správnou cestu.

Jak jste se připravoval na Milana Gulaše?
Na něj je vždy extra příprava, ale je to zbytečné. On si tam dělá, co chce, střely od něj chodí ze všech pozic. Je strašně těžké to přečíst, člověk musí být připravený úplně na všechno.

Jak se udržujete v koncentraci?
Občas si trošku zpívám, hýbu se, koukám se na hru. Snažím se na dálku povídat s hráči, takové kravinky prostě, abych se udržel ve hře. Zpívám si blbosti, občas si brouknu Nohavicu (smích).

„Je to cvrkot. Zase na druhou stranu si nemůžu zvyknout, že neslyším vlastní slovo. Když jsem předtím dával pokyny hráčům, tak to bylo slyšet, teď abych si vyřval hlasivky. Budeme si zase muset zvyknout.“

Jakou máte zkušenost s českobudějovickým hokejem?
Zkušenost jako takovou vyloženě nemám, já odcházel když mi byly dva roky. Byl jsem tam na nějakém mládežnickém výběru, ale neuspěl jsem. Nikdy jsem za České Budějovice nehrál. Samozřejmě pár kluků znám, Romana Vráblíka a Guliho. To je persona, myslím, že on do téhle ligy nepatří, má hrát někde jinde. Jsem ale rád, že je tady a zvedá soutěži prestiž.

Jak se hrálo před diváckou kulisou?
Úplně výborně, je to cvrkot. Zase na druhou stranu si nemůžu zvyknout, že neslyším vlastní slovo. Když jsem předtím dával pokyny hráčům, tak to bylo slyšet, teď abych si vyřval hlasivky. Budeme si zase muset zvyknout.

Měli jste obavy z extraligového startu po výsledcích z Ligy mistrů?
Věřil jsem, že extraliga bude vypadat úplně jinak. Nevím, jak to měli vnitřně nastavené ostatní kluci, ale já byl přesvědčený, že to bude úplně jiné než v Lize mistrů. Dva rychlé góly klukům trochu odlehčily hokejky a všem se pak hrálo lépe.

Sestřih utkání

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz