Mazanec zničil Pardubice: Byly lepší, letos s nimi musíme počítat

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Vzpomínáte si na pomalejší rozjezd Marka Mazance v loňském ročníku? Letos soupeři s ničím podobným asi nemůžou počítat. Gólman Mountfieldu odchytal fantastické derby a byl téměř jediným důvodem, proč Hradec v Generali Česká Cupu porazil Pardubice 1:0 a dál zůstává stoprocentní.

Chance liga na Hokejka TV

Máte sice třetí výhru, ale byl to pořádně těžký zápas. Jak pro vás osobně, tak pro celý tým, viďte?
Bylo toho dost. Musím říct, že Pardubice byly asi lepším týmem, líp jim šly puky do hokejky, byly rychlejší a důraznější. My jsme prostě měli štěstí, že jsme jednou ujeli, a pak jsme to zase úžasně odbránili a odbojovali dozadu. To rozhodlo zápas.

První dvě utkání od vás byla dost aktivní, hlavně to s Kometou. Teď už zdaleka tolik ne. Čím to?
Já myslím, že jsme se snažili být aktivní, ale Pardubice prostě byly ještě aktivnější. Vypadá to, že jsou na tom letos daleko líp než loni a je potřeba s nimi počítat jako s výborným soupeřem. Nebyl to pro nás vůbec lehký zápas a jak říkám, myslím si, že byly lepší. Já osobně jsem toho měl docela plné kecky.

Měl jste dost štěstí, že gól Pardubic v závěru první třetiny už padl po siréně. Věděl jste, že je konec?
Úplně nevěděl, ale přece jenom jsem sirénu slyšel o něco dřív, než puk vletěl do brankoviště. Takže jsem byl relativně v klidu a ani jsem nepočítal s tím, že by to měl být gól.

„Já osobně jsem toho měl docela plné kecky.“

Už jste tu situaci trochu vypustil?
Zase nechci říkat, že bych to vypustil (směje se). Nestihl jsem se schovat za tyčku. Věděl jsem, že mi to tam chce hodit pod nohy, a chtěl jsem obě brusle schovat za tyčku, aby puk jenom prolétl. Ale nestihl jsem to.

Druhým zásadním momentem byl váš zákrok proti Robertu Kousalovi ve třetí třetině, když jste mu vypíchl puk hokejkou. To bylo hodně pohotové.
Měl jsem kliku, že jsem to přečetl. On byl hodně rozjetý, dostával puk do forhendu a jinou možnost než jít do bekhendu vlastně neměl. Kdyby mi ještě bylo osmnáct a měl bych rychlejší nohy, tak bych to možná zvládl vybruslit, ale tohle už je pro mě poslední instance (směje se). Zbývalo mi tam jenom poslat hokejku a doufat, že to vypíchnu.

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

V prvních dvou zápasech jste se střídali se Štěpánem Lukešem, teď už jste odchytal celý zápas. Chápu to správně, že už jste se po startu přípravy rozehřáli a nebylo potřeba střídat?
Tam šlo o to, abychom se hned v prvních zápasech neuvařili. Pro začátek je jednodušší se soustředit jenom na půlku zápasu než mít na sobě tíhu celého zápasu. Proto jsme s trenérem zvolili takový tah, že se vystřídáme po půlce, abychom se pořádně zaběhli. Tenhle týden si myslím, že už se vystřídáme po celém zápase.

Máte tři výhry ze tří zápasů a hraje se i o body, o postup. Musíte být spokojení.
Pro mě nejsou úplně důležité ty výsledky. Mě zajímá herní projev a to, jak mi kluci pomáhají dozadu. Což si myslím, že je zatím úplně na jedničku. S herním projevem jsme spokojení a když jsme za tu bojovnost odměněni výsledkem a vítězstvím, tak nám to psychicky pomůže.

„Už v žácích se mi takhle smáli. Mě to docela baví, aspoň se vždycky zasměju.“

Nesplnil jste přání pardubických fanoušků „Vánočka to pustí“. Jste na tuhle přezdívku zvyklý?
Jo, už v žácích se mi takhle smáli. Ale to k tomu patří (směje se). Mě to docela baví, aspoň se vždycky zasměju. Zvlášť když je tady kvůli jistým opatřením tolik lidí, kolik je, tak je na zimáku slyšet každé slovo. Lepší, že se řve aspoň něco, než kdyby bylo ticho. Hlavně ať je nějaký hukot, ať je to proti mně, nebo pro mě. To je úplně jedno, hlavně že se něco děje.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz