Měl i jiné nabídky, ale rozhodl se zůstat! Třebíč udržela další oporu

Foto: Jiří Mokrý, hstrebic.cz

Prvoligová Třebíč dokázala udržet svou brankářskou jedničku Pavla Jekela, jeden z nejlepších gólmanů Chance ligy podepsal novou dvouletou smlouvu. Klub o tom informoval na svých webových stránkách.

„Už dřív jsme avizovali, že chceme udržet kostru týmu, která je dominantní. Máme z ní už podepsané jak útočníky, tak i obránce, ale jeden ze základních stavebních kamenů je gólman tohoto mužstva,“ hlásí sportovní manažer a zároveň hlavní trenér Kamil Pokorný.

„Vnímali jsme, že Pavel Jekel má díky svým stabilním výkonům nabídky i z jiných organizací, ale samozřejmě jsme rádi, že jsme se dokázali domluvit na jeho dalším pokračování v našem klubu. Pavel to tady u nás už zná, působí tady řadu sezon. Podává nadstandardní výkony, výrazně pomáhá mužstvu k výsledkům, které se nám v poslední době podařilo uhrát a jsme rádi, že se rozhodl pro Třebíč a náš klub,“ dodává Pokorný.

Obě strany se dohodly na prodloužení spolupráce do konce sezony 2024/25. „Nová smlouva s takto kvalitním hráčem by nebyla možná bez podpory předsedy klubu Martina Svobody, který se na podpisu smlouvy s Pavlem Jekelem významně podílel.“

Foto: Jiří Mokrý, hstrebic.cz

27letý brankář působí v Horácké Slavii už od sezony 2016/17. Velký oblíbenec tamních fanoušků je jasnou jedničkou týmu a důvěru splácí parádními výkony. I díky němu Třebíč letos poprvé v klubové historii ovládla základní část druhé nejvyšší soutěže.

Jekel už v minulém ročníku zazářil sedmi vychytanými nulami a skvělými čísly, na které navázal i v nové sezoně. V základní části zapsal pět nul při úspěšnosti zákroků 92,56 procenta a průměru 2,11 obdržené branky na zápas. V play off měl přes semifinálové vyřazení se Zlínem ještě lepší statistiky – 93,02 a 1,85.

„Nějaké další nabídky jsem měl, ale jak říkám, cítím se tady výborně, na podmínkách jsme se dohodli, tak jsem se rozhodl zůstat.“

Nyní se může v Třebíči těšit na další sezonu. „Se ženou jsme tady už doma, máme to tady moc rádi. Vím, jak se tady v klubu ke mně lidé chovají, cítím se tady skvěle. Třebíč mi nabídla novou smlouvu a na podmínkách jsme se dohodli, takže jsem neměl moc nad čím přemýšlet,“ pokyvuje Jekel.

Pod dohledem kouče brankářů Jaroslava Odehnala se vypracoval ve špičkového gólmana, a tak není divu, že o něj byl zájem i jinde. Přesto dal přednost klubu, který už dobře zná. „Nějaké další nabídky jsem měl, ale jak říkám, cítím se tady výborně, na podmínkách jsme se dohodli, tak jsem se rozhodl zůstat.“

Kdo už má v Třebíči podepsáno na příští sezonu?

Brankáři:
Pavel Jekel, Jan Mičán.

Obránci:
Antonín Bořuta, Michal Furch.

Útočníci:
Martin Dočekal, Ladislav Bittner, Matěj Psota, Michal Vodný, David Michálek, Radim Ferda.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz