Měli ho za blázna, ale Kopřivnice válí! Stál jsem si za svým, říká manažer

Kopřivnická radost | Foto: Michal Polášek, Facebook HC ISMM Kopřivnice

Hokejová Kopřivnice prožívá podařenou sezonu. Klub z města automobilů Tatra nasbíral v základní části 72 bodů a v pořadí Východní konference obsadí nejhůře třetí příčku. Svým útočně laděným stylem hokeje Kopřivničtí navíc baví.

„Základní část hodnotím jako velmi dobrou, jelikož jsme s výrazně omlazeným týmem dosáhli nejlepšího výsledku od postupu do 2. ligy,“ praví v rozhovoru pro kopřivnický web manažer Jaroslav Hrubý.

A pokračuje: „Když se mnou na začátku sezony hovořili někteří fanoušci, ale i hráči, tak se mě ptali, co s tím kádrem budu dělat, vždyť je to na spadnutí, protože odešli nejlepší hráči. Já jsem oponoval, že neodešli nejlepší, ale nejdražší a nejstarší hráči. Věděl jsem, že v mladých hráčích je potenciál a že musí jen dostat šanci a zodpovědnost.“

Foto: Facebook HC ISMM Kopřivnice

Hrubého odvaha přinesla ovoce. Mladý a houževnatý tým vedený ambiciózním Ladislavem Majkusem se takřka okamžitě zařadil mezi nejlepší týmy Východní konference. Kopřivnická síla tkví zejména v domácím prostředí, ale i venku dokáží být Tatrováci pořádně nepříjemní

Poznalo to například Znojmo, jemuž Kopřivnice připravila první porážku v sezoně. Navíc na domácím ledě Nevoga arény.

„Já jsem oponoval, že neodešli nejlepší, ale nejdražší a nejstarší hráči. Věděl jsem, že v mladých hráčích je potenciál a že musí jen dostat šanci a zodpovědnost."

Velký podíl má na úspěšném kopřivnickém tažení již zmíněný trenér Ladislav Majkus. „Celá tato změna se projevila na herním projevu týmu velmi výrazně. Zpočátku v tom, že hráči, kteří měli za předchozích trenérů pocit, že jsou v týmu v nějaké pozici a že s tou pozicí nelze nic dělat a najednou byli všichni na stejné startovní čáře a záleželo jen na každém z nich, jak se před novým trenérem ukážou.,“ líčí Hrubý pro klubový web.

Kopřivnice v sezoně 2022/2023

Kopřivnice v sezoně 2022/2023 | Foto: Michal Polášek, HC ISMM Kopřivnice

O tom, že změna trenéra tým posunula nejlépe svědčí samotné výsledky. „Začali jsme hrát více týmově a bojovně. Tým se už nespoléhal jen na jednotlivce, ale hrál opravdu týmově,“ je si vědom Hrubý.

„Tým se už nespoléhal jen na jednotlivce, ale hrál týmově."

Jedním z tahounů jinak velmi mladého souboru je ostřílený rutinér Michal Velecký. Ten se k hokeji vrátil po roční pauze a ukazuje, že ze svého umu nic nezapomněl. Během 38 zápasů základní části nastřílel 25 gólů, k nimž přidal 18 asistencí.

„Michal potvrdil své kvality a od druhé čtvrtiny byl naším jednoznačně nejlepším hráčem,“ přitakává manažer

„Potřebujeme stabilizovat hru do obrany."

Kvalitu kopřivnického kádru ještě zesiluje spolupráce s Porubou. Díky ní se v dresu ambiciózního druholigisty letos objevili například Jan Dluhoš, Filip Hlaváč nebo Jiří Brodek. A silného partnera si v Kopřivnici náležitě váží, jak potvrzuje Jaroslav Hrubý.

Před blížícími se vyřazovacími boji chtějí Kopřivničtí ještě vypilovat určité aspekty své hry. „Potřebujeme stabilizovat hru obrany. Myslím si, že se hráči v mnoha případech nechají strhnout vývojem utkání a zapomínají na taktiku, kterou trenéři stanovili,“ zaznělo v rozhovoru na klubovém webu.

A jaké mají v Kopřivnici ambice do zbytku sezony? „Chceme postoupit do vyřazovacích bojů se Západní konferencí, to znamená, že minimálně v prvním kole play off určitě chceme zvítězit. Vše ostatní by byl alibismus,“ dodává Jaroslav Hrubý.

Foto: Facebook HC ISMM Kopřivnice

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz