Měli jsme hrozného peška. Doufal jsem, že se to otočí, líčí Hubáček

Foto: Tomáš Lysý, hcdukla.cz

31. ledna 2018, 18:54

Milan Sochor

Jihlavští hokejisté se ve 45. kole střetli s Pardubicemi, které od začátku ledna šplhají tabulkou vzhůru. Díky tomu je momentálně dělí od šestého místa zaručující účast ve čtvrtfinále play off už jen jediný bod. V utkání sudí udělili 54 trestných minut a rozhodovalo se tak v přesilovkách. Dynamo žádnou nevyužilo, tři potrestaná vyloučení na druhé straně vynesla Dukle výhru 3:2 po prodloužení.

Nový fanshop

Hostující celek během druhé periody otočil skóre zápasu a hájil hubený náskok. Od třetí dvacetiminutovky se ale soustředil především na obranu. Josefa Kořenáře ohrozil pouze dvakrát. Naopak Dukla do svého soka bušila, na Ondřeje Kacetla mířilo jenom během této části hry 17 puků. „Tři minuty před koncem jsem říkal Andymu (Lukáši Andělovi, pozn. red.), že máme hrozného peška. Šancí byla spousta. Doufal jsem, že se to otočí,“ svěřuje se Radek Hubáček.

Otočilo. Minutu a půl před třetí sirénou napřáhl od modré čáry Matěj Stříteský a jeho rána po teči Josefa Skořepy zaplula do sítě. V prodloužení pokračovali domácí ve své aktivitě, napomohla tomu i zkrácená početní výhoda, kterou si přenesli ze závěru třetího dějství. Po jejím konci trefil Lukáš Anděl tyč, jeho pokus ještě pro jistotu zkontroloval videorozhodčí. Pak se ale Východočeši znovu provinili proti pravidlům a další oslabení už neustáli.

„Poulíček navrchu výborně zavíral Stříťu (Matěje Stříteského, pozn. red.), jenž má fantastickou ránu. Takže zbyla jediná možnost – sehrát to dole. Jednou mi Čagy (Tomáš Čachotský, pozn. red.) přihrával a já už chtěl hrát na Divocha (Richarda Diviše, pozn. red.), ale ještě nebyl na svém místě. Tak jsem puk Čagymu vracel a ve finále z toho vyplynula úplně stejná situace. Hledal jsem Divocha, aby zakončoval do prázdné. Pak se kotouč odrazil, nevím, jestli od Divocha nebo jejich hráče, zpátky mně na lopatu a jenom jsem ho zametl do prázdné,“ popisuje hrdina zápasu vítěznou branku.

Stříteský: Pozoruju zvýšenou pozornost na mou osobu

Svěřenci Petra Vlka jsou ve využívání přesilových her s úspěšností 12,25 procenta stále nejhorší v lize, progres je však viditelný. Tentokrát v nich vstřelili všechny tři góly. „O tom je dnešní hokej. Když si to řekneme na rovinu, tak nás to provází celou sezonu, že gólů v přesilovkách moc nedáváme. Poslední dobou jsme je ovšem docela zlepšili a odráží se to i na tom, že jsme v minulých zápasech získali víc bodů,“ potvrzuje brněnský rodák.

Na zlepšenou hru Dukly v početní převaze se její soupeři připravují. To na vlastní kůži pocítil i Matěj Stříteský, jemuž Patrik Poulíček zablokoval několik střel. „Zelenou helmu asi nemá jenom tak ze srandy. Musím říct, že blokoval výborně. Pár zápasů už ale pozoruju zvýšenou pozornost na moji osobu i na celé přesilovky, že u mě víceméně pořád stojí hráč. O to víc musím pracovat, abych si vytvořil prostor pro nahrávku a mohl zakončovat.“

Sestřih utkání HC Dukla Jihlava – HC Dynamo Pardubice

Tým z Vysočiny svého soupeře výrazně přestřílel. A nejednalo se o lecjaké propagační pokusy, Jihlava byla několikrát blízko gólu. Josef Skořepa před odkrytou klecí trefil pouze brankáře, Petr Straka ve vlastním oslabení rozezvučel tyč, v slibném přečíslení se neprosadil Adam Zeman. Přesto mají pro domácí dva body cenu zlata. „V naší situaci jsme spokojení s každým bodem. Nemůžeme si vybírat. Ve Zlíně jsme odehráli super zápas a nepřivezli jsme si vůbec nic,“ přemýšlí sedmadvacetiletý bek.

Teď už myšlenky většiny jihlavských příznivců směřují k pátku. Po dálnici D1 přijede na Horácký zimní stadion klub, který loni vyrovnal historický rekord Dukly v počtu získaných titulů v československé nejvyšší soutěži. „Kdo by se na Kometu netěšil. Je to derby, přijde plný barák. Bude tu spousta našich i brněnských fanoušků. Čeká nás super zápas. Odmakáme ho a uvidíme, jak dopadne,“ uzavírá obránce, jenž byl proti Pardubicím vyhlášen nejlepším hráčem domácích.


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz