Měsíc a dost! Mora zlomila domácí bídu. Nepanikařili jsme, těšilo Eberleho

Foto: Karolina Martinková, hc-olomouc.cz

16. října 2017, 10:38

David Jahoda

Nepropadnout ve třetí třetině a vyhrát na svém ledě? Pro olomoucké hokejisty po dobu jednoho měsíce „Mission: Impossible“. Proti jihlavské Dukle ale Hanáci domácí prokletí zlomili a poprvé od 15. září se ve své „plecharéně“ mohli radovat z vítězství. „Důležité bylo si hlavu nastavit tak, abychom hráli pořád stejně a nestrachovali se o výsledek,“ hodnotil po výhře 3:0 olomoucký Jan Eberle, který oživil první útok.

Pokud v posledním měsíci chtěli olomoučtí fanoušci na vlastní kůži zažít vítězství svého týmu, museli vycestovat na venkovní zápasy. Doma to jejich oblíbencům nevycházelo. Poprvé a dlouhou dobu naposledy se Kohoutům povedlo na svém ledě vyhrát proti Liberci (15. září), další domácí výhra ale přišla až po měsíci. Na den přesně.

Mora se vypořádala s nováčkem z Jihlavy, který se sice zejména zásluhou výborného brankáře Jakuba Škarka dlouho bezchybně bránil, po otevření skóre krátce po polovině utkání se ale Hanáci pevně chopili otěží zápasu, a nakonec zvítězili 3:0.

„Konečně výhra doma. Všichni víme, jakou bilanci doma-venku máme. Venku patříme k lepší polovině extraligy, ale doma body ztrácíme, a to se nesmí stávat,“ zmínil se útočník Olomouce Jan Eberle. „Hráli jsme daleko více agresivně, z čeho plynuly naše šance, které jsme poté naštěstí proměnily,“ hodnotil zápas s Jihlavou.

Eberle: Hlavu jsme museli nastavit tak, abychom se nestrachovali o výsledek 

Právě on byl jednou z hlavních postav zápasu. Podruhé za sebou si zahrál v prvním útoku po boku Marka Laše a jmenovce Knotka. V utkání s brněnskou Kometou jejich souhra žádné ovoce nepřinesla, proti Jihlavě to už ale bylo o něčem jiném. Po nahrávce Knotka Eberle v 37. minutě zvýšil na 2:0 pro Moru, a poté, co si ve třetí třetině role vyměnili, Hanáci svou výhru stvrdili. 

„Samozřejmě jsem rád za každý bod. Dostal jsem dost času na ledě a naštěstí jsme to společně zužitkovali. Popadalo to tam,“ měl radost Eberle, který v prvním útoku nahradil Kanaďana Kevina Sundhera. „Určitě je to trochu o zvyku, ale důležité je, že si na ledě vyhovíme. Honza (Knotek) i Mára (Laš) jsou fyzicky skvěle vybavení hráči, v soubojích získávají spoustu puků. Díky tomu si potom vytváříme šance,“ těšilo ho.

Mora si pro vítězství došla i navzdory dvěma neproměněným přesilovkám pět na tři. Poprvé měli výhodu dvou můžu v poli během první části, podruhé v prostředním dějství. „Myslím, že tu druhou jsme sehráli docela dobře. Ještě v ní to tam sice nepadlo, ale povedlo se to v pokračující přesilovce pět na čtyři. Ve výsledku je jedno, jestli jsme využili přesilovku pět na tři, nebo pět na čtyři, hlavně, že jsme dali první důležitý gól. Naštěstí jsme pak hráli pořád stejně, nepanikařili jsme a byli jsme za to odměněni,“ pravil Eberle.

„Ve výsledku je jedno, jestli jsme využili přesilovku pět na tři, nebo pět na čtyři, hlavně, že jsme dali první důležitý gól.“

 

Před třetí třetinou Hanáci drželi vedení o dvě branky. V podobné situaci se už během předchozích domácích zápasů ocitli, jenže do zdárného konce zápas ani tak dotáhnout nedokázali. Jaké pokyny dostali hráči před třetí dvacetiminutovkou v zápase proti nováčkovi? „Nebylo to tak, že ‚už se to musí podařit‘. Důležité bylo si hlavu nastavit tak, abychom hráli pořád stejně a nestrachovali se o výsledek. Ten třetí gól nás pak zřejmě úplně uklidnil,“ popisoval kladenský odchovanec.

Třešničkou na dortu bylo udržené čisté konto. Po debaklu na brněnském ledě v poměru 0:5 to tak byla vítaná náplast. A ne jen pro brankáře Branislava Konráda, který se radoval už ze třetí nuly v sezoně. „Není to dobře jen kvůli Braňovi, ale pro celý tým. Je ale jasné, že on si tu nulu zaslouží. Stojí za námi. Ať už se daří, nebo ne, snažíme se mu pomoct. Proti Jihlavě chytal výborně a my ostatní jsme rádi, že tu nulu vychytal,“ řekl na adresu gólmana, jenž lapil všech 20 střel hráčů Dukly.

Šlo o teprve třetí olomouckou výhru za tři body v novém ročníku Tipsport extraligy. Zajímavostí je, že všechny skončili poměrem 3:0. Prvně ve čtvrtém kole proti Liberci, pak hned v dalším kole v duelu s Litvínovem a nyní s Jihlavou. Mora se díky výhře nad Duklou dostala na desáté místo tabulky, nováček naopak po dalším zápase, v němž nebyl schopný dát ani jeden gól (v předešlém kole Dukla podlehla Hradci Králové 0:2), klesl na předposlední třináctou příčku.

logo TipsportSledujte všechny zápasy MS 2023 v ledním hokeji a získejte za registraci 500 Kč na první sázky!

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz