Michail Štalenkov se našel, pátrání skončilo. Slavný gólman popíjel s přáteli

28. března 2012, 3:20

Václav Jáchim

Bývalý úspěšný gólman Michail Štalenkov pořádně vyděsil hokejové Rusko a především svoji rodinu. Olympijský vítěz 1992, který v minulosti chytal NHL za Anaheim, Edmonton, Phoenix či Floridu, se v pondělí večer objevil mezi osobami, které byly ve velké východní zemi pohřešovány. Štalenkov se v neděli ráno přesunul letadlem z Magnitogorsku do Moskvy, manželce prý posléze telefonicky sdělil, že z letiště Vnukovo jede domů. Ale tam už nedorazil. Od té doby o něm neměla rodina ponětí.

Nový fanshop

Když manželka Štalenkova celé pondělí nezískala o svém muži žádnou zprávu, obrátila se na policii. Podle oficiálního sdělení byl Michal Štalenkov zařazen mezi pohřešované, jeho žena se opakovaně pokoušela dovolat na brankářův telefon, leč marně. Přístoj byl nedostupný. Někdejší ruský reprezentant o sobě nepodal dva dny žádné zprávy, vypuklo tedy pátrání.

Michail Štalenkov letos působil jako kouč gólmanů u prvního týmu Metallurgu Magnitogorsk, informace o jeho pohřešování šokovala hlavního kouče Fjodora Kanarejkina. "Do Moskvy jsme přiletěli všichni trenéři společně - tedy já, Štalenkov a Vladimír Semjonov. Pro něj přijel syn, Michaila jsem se ptal, jak se dostane do města. Mám odvoz, řekl mi jen. Víc nevím," uvedl Kanarejkin pro server gazeta.ru.

Příbuzní, známí a fanoušci ruského gólmana se začali obávat nejhoršího. Štalenkovův telefon byl totiž v neděli i v pondělí nedostupný, nikdo netušil, kam se kouč Metallurgu z letiště poděl. V Moskvě dochází k násilným trestným činům, existovalo podezření, jestli Štalenkova cestou do centra metropole někdo nepřepadl. Jakmile policie převzala od manželky někdejšího brankáře informaci, že nemá o svém muži žádné zprávy, rozběhlo se pátrání.

Ovšem ve středu ráno mohlo být naštěstí zastaveno. Ženě se totiž Štalenkov sám ozval, v telefonním hovoru ji ubezpečil, že mu nehrozí žádné nebezpečí a že je v pořádku. Na vině byl prý vybitý mobilní telefon, nemohl tudíž o sobě podat žádnou zprávu. Ruská média oznámila, že ruská policie pátrání končí. Oficiálně se tak stane ve chvíli, jakmile Štalenkovova manželka osobně navštíví stanici, kde původně informovala o tom, že majitel zlaté medaile z OH 1992 záhadně zmizel.

Dlouho nebylo jasné, kde Štalenkov tři dny vlastně byl. Podle deníku Sovětskij Sport prý popíjel s přáteli, trochu se poveselil a ztratil pojem o čase. Metallurg Magnitogosk vypadl ze druhého kola play off KHL s Omskem, v klubu proběhla rozlučka, trenéři o víkendu odletěli do Moskvy. Teď už mohou být všichni v klidu, Michail Štalenkov se našel. Slavný gólman vyrazil v neděli na skleničku za známými a poněkud to protáhl. Po třech dnech zprovoznil mobil, načež vystresované manželce řekl, že je v pořádku.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz