Michal Řepík mění pražského Lva za finskou elitní soutěž. Do Lahti ho doporučil i trenér Jalonen

28. července 2014, 12:00

Václav Jáchim

Po krachu Lva si hokejisté pražského klubu museli bleskově hledat nové angažmá. Někteří pokračují v ruské KHL, další i vzhledem k situaci na trhu volí angažmá v jiné evropské soutěži. Zatímco Němec, Novotný, Engren, Azevedo či Thörnberg zůstávají na východní frontě, dva útočníci míří do Finska. Michal Birner posílí Kuopio, Jakub Nakládal zase Turku. A Michal Řepík bude hrát za Lahti. "Michal se s vedením klubu dohodl na roční smlouvě," uvedl pro hokej.cz zástupce hráče Michal Sivek ze společnosti Eurohockey Services.

 Bývalý hokejista Floridy původně koketoval s možností, že by nadále hrál Kontinentální ligu. "Určité varianty tam byly, ale situace na trhu momentálně není příznivá. Po odstoupení Lva a ukrajinského Donbassu je na trhu hodně volných hráčů. Najít angažmá bylo za současných podmínek složitější," vysvětluje Sivek. Připomíná, že jednou z variant bylo právě Lahti.

"Finský klub se ozval už zhruba před třemi týdny, od té doby jsme Michalův transfer řešili. Na Řepíka dal mimo jiné dobré reference kouč Kari Jalonen, který vedl v minulé sezoně Lva. Michala doporučil, klub měl o jeho angažmá velký zájem. Nyní jsme jednání dotáhli do konce," popisuje hráčův agent.

Odchovanec hokeje z Vlašimi vyzkouší první angažmá v jiné evropské lize. Bývalý hokejista Sparta a účastník mistrovství světa dvacetiletých 2007 hrál kanadsko-americkou WHL a poté bojoval o uplatnění v organizaci Floridy. Před dvěma lety se vrátil domů a posílil pražského Lva, nyní míří na sever Evropy.

"Pro Michala je finská liga dobrým řešením. Patří k vynikajícím bruslařům, existuje velký předpoklad, že se prosadí. V Lahti o jeho schopnostech vědí, měl by dostat hodně herního prostoru," pokračuje Michal Sivek. Dres tamních Pelicans v minulosti oblékali jiní čeští hokejisté - například Michal Birner nebo Jakub Šindel.

Po uplynulé sezoně do klubu přešel obránce Tomáš Kudělka z Vítkovic. Teď se přidává Michal Řepík. "Samozřejmě by rád pokračoval v Kontinentální lize, jenže aktuální situace není vzhledem k odstoupení dvou klubů optimální. Myslím, že pro Michala bude Lahti dobrou variantou," říká Sivek.

Řepík se dosud na sezonu připravoval individuálně. "Do Lahti by měl odletět v nejbližší době, jakmile dorazí, ihned se zapojí do společné přípravy," doplňuje Sivek. Michal Řepík sehrál během uplynulé sezony za Lva 72 utkání včetně play off, vstřelil dvanáct branek a přidal deset asistencí.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz