Michnáč po přesunu do Energie: Chci ukázat Spartě, že hrát umím

Foto: Juliana Zash, hcsparta.cz

Do Česka se vrátil po třech sezonách strávených v zámořské juniorské Ontario Hockey League, místo v hlavním týmu Sparty však nakonec nezískal. Albert Michnáč nakonec přeci jen v Tipsport extralize šanci dostane, na hostování ho totiž ulovila Energie.

HokejkaTV

Albert Michnáč si v rámci zkoušky v hlavním městě vybojoval na Spartě smlouvu. Mladičký forvard zapsal v úvodních dvou zápasech dva góly a jednu asistenci, čímž o sobě dal nahlas vědět. Jenže v následujících třech duelech se bodově neprosadil a vedení pražského klubu se rozhodlo odeslat mladíka na farmu do Kadaně.

„Přicházím s cílem ukázat extralize, kdo jsem. A ukázat Spartě, že hrát mohu a umím.“

„Nechci říct, že by mě to překvapilo. Tam je ten tým opravdu nabitý, takže jsem si nebyl jistý, že to tam zvládnu. Chtěli mě poslat na svoji farmu, tím jsem překvapený nebyl, ale naštěstí se ozvaly Vary,“ líčí své pocity o rozhodnutí mateřského celku Michnáč.

Ačkoliv jeho výkon nepřesvědčil trenéry, aby svého dvacetiletého odchovance zařadili na soupisku A-týmu, o Michnáčovy služby se začala zajímat Energie.

„Bylo to narychlo. Ve čtvrtek jsem se dozvěděl, že na Spartě jsem tu sestavu neudělal a měl jsem týden na to najít si angažmá jinde v extralize, kdyby o mě někdo měl zájem. A Vary se hned ozvaly, takže už v pátek jsme to domluvili a v pondělí jsem přijel. Podmínky jsou tu dobré, chtěl jsem sem jít hrát a hned jsem to vzal,“ vypráví o přesunu na poslední chvíli.

Foto: hokejkv.cz

Jednu ze dvou tref v přípravě si Albert Michnáč paradoxně schoval právě pro budoucího zaměstnavatele. Vousatý talent se podílel na demolici energetiků z 8. srpna, kdy Pražané slavili výhru 8:1. „V tu dobu jsem rozhodně ještě nečekal, že tu budu hrát,“ vzpomíná s úsměvem mládežnický reprezentant.

Michnáčova štace na západě Čech by dle domluvy měla trvat do prosince aktuálního roku. První šanci vidět dlouhovlasého útočníka by fanoušci Energie měli mít ve čtvrtek, kdy do Karlových Varů zavítá německý Kassel.

Někdejší účastník kempu Arizony Coyotes má o motivaci v karlovarském dresu bezesporu postaráno. „Přicházím s cílem ukázat extralize, kdo jsem. A ukázat Spartě, že hrát mohu a umím,“ hlásí odhodlaně mladík před novou výzvou.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz