Mikuš o fanoušcích Dynama: Někdy jsem nechápal, že na to mají nervy

Foto: hcdynamo.cz

Slovenskému obránci Juraji Mikušovi se v Česku evidentně líbí. Po štacích ve Lvu Praha, Spartě Praha a v Kometě Brno zakotvil v Pardubicích, kde se nedávno dohodl na další spolupráci. V Dynamu ho čeká už třetí sezona za sebou.

partneři českého hokeje

„Už v průběhu minulého ročníku jsem byl s vedením v kontaktu, ale potom došlo ke změně ve vnitřních strukturách klubu. Proto se čekání natáhlo. Měl jsem nabídky i z jiných extraligových klubů, ale rozhodl jsem se pro Pardubice,“ hlásí Juraj Mikuš v rozhovoru pro Šport.sk.

Angažmá na východě Čech je pro něj jiné než ta předchozí v extralize. „Ve Spartě bylo špatné už to, když jsme nebyli do čtvrtého místa. Najednou jsem se ocitl v týmu, který čeká na výhru i deset zápasů. Je to změna, ale určitě i dobrá zkušenost do další kariéry,“ líčí obránce.

S Dynamem si plácl navzdory tomu, že v posledních dvou ročnících absolvoval náročné boje o záchranu. Loni se Dynamo zachraňovalo až v baráži, letos mu hrozil přímý sestup, ale skvělými výkony v nevídaně dramatickém finiši situaci zvládlo a dostalo pod sebe trojici týmů.

„Fanoušci nás hnali dopředu, i když jsme byli poslední, což je na Slovensku takřka nevídané. Málokdy pískali nebo byli nespokojení. Někdy jsem sám nechápal, že na to mají nervy.“

„Kéž bychom hráli celou sezonu tak dobře jako v poslední čtvrtině základní části. Ale nakonec to bylo jedno, neboť se nehrálo play off. Klíčová změna nastala v prosinci. Přišlo nové vedení, trenéři i hráči. Věřím, že ve výkonech z konce ročníku budeme pokračovat,“ přeje si.

V Pardubicích je spokojený, roli v tom hrají i tamní fanoušci. „Město kromě jediného víkendu, kdy se koná Velká pardubická, žije hokejem. Lidé ho mají velmi rádi a navzdory nevydařeným zápasům či bojům o záchranu nás chodili neustále povzbuzovat,“ těší Juraje Mikuše.

Foto: hcdynamo.cz

„Hnali nás dopředu, i když jsme byli poslední, což je na Slovensku takřka nevídané. Málokdy pískali nebo byli nespokojení. Někdy jsem sám nechápal, že na to mají nervy. Vidět, že mají klub rádi a drží spolu, je v našich zeměpisných šířkách ojedinělé,“ doplňuje nadšeně.

V Česku Mikuš přidá už devátou sezonu, v extralize sedmou. „Když jsem přicházel, nikdy by mě nenapadlo, že to bude na tak dlouhé období. Uběhlo to jako voda, ale jsem vděčný za ty roky, které jsem mohl v Česku odehrát. Prožil jsem tam lepší, ale také horší sezony.“

„Když jsem přicházel, nikdy by mě nenapadlo, že to bude na tak dlouhé období. Uběhlo to jako voda, ale jsem vděčný za ty roky, které jsem mohl v Česku odehrát. Prožil jsem tam lepší, ale také horší sezony.“

Ta uplynulá mu z individuálního hlediska vyšla skvěle. „Je to tak, byla vydařená. Hrával jsem do sytosti a celý ročník strávil po boku Jana Zdráhala. Vždycky je dobré, když hrajete stále po boku stejného hráče. Díky tomu jsem měl na ledě pohodu,“ pokyvuje 31letý zadák.

„Ale teď se už těším na následující sezonu,“ přiznává s tím, že soutěž mu sedla. „Je náročná, protože je velmi vyrovnaná. Pět šest týmů je možná lepších než zbytek, ale běžně se stává, že kluby ze spodku tabulky porážejí ty z popředí. Každý zápas musíte hrát naplno,“ uzavírá.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz