Milionář Tarasenko. Ruský dravec zůstane v St. Louis dalších osm let

8. července 2015, 9:00

Michal Sobotka

Mohl zvažovat, jestli podepíše kratší nebo delší smlouvu. Vladimir Tarasenko se však nechal přemluvit generálním manažerem Dougem Armstrongem a se St. Louis Blues se dohodl na velmi výnosném osmiletém kontraktu. Výše roční gáže bude 7,5 miliónů dolarů.

Chance liga na Hokejka TV

Hned 1. července se objevila zpráva, že Dallas nabídl Vladimiru Tarasenkovi dlouholetý kontrakt, který Blues prý dorovnali. Tato informace se sice ukázala jako mylná, ale v jednom se nemýlila. Tarasenko totiž dlouhodobou smlouvu skutečně podepsal. S Blues se o šest dní později dohodl na osmiletém prodloužení a přijde si na 60 miliónů.

Třiadvacetiletý rodák z Jaroslavle má za sebou skutečně povedený ročník. V celé soutěži skončil v kanadském bodování na 10. místě se 73 body (37+36). Od dob Brandona Shanahana (1991/92) se stal nejmladším hráčem týmu, kterému se povedlo nasázet přes třicet branek za jeden ročník.

„Tuto sezonu nám ukázal, čeho je schopen. Jsme nadšeni, že u nás stráví dalších osm let,“ uvedl po podpisu smlouvy generální manažer St. Louis Doug Armstrong. Tarasenko se rozhodl pro dlouholetou spolupráci, byť chránění volní hráči většinou podepisují přechodné kontrakty, aby si své miliónové smlouvy nejprve zasloužili.

Tarasenkův případ byl však poněkud jiný. „Hned jak nám skončila sezona, tak jsme spolu hodili řeč. Říkal jsem mu, že bych mu nabídl dlouhodobou smlouvu, ale pokud by chtěl kratší, nebude mi to vadit,“ popisoval Armstrong průběh vyjednávání. „Podruhé jsme celou situaci probírali na draftu. Přesvědčoval jsem ho, proč by bylo lepší podepsat na delší dobu. Nakonec jsme se shodli, že osmiletá smlouva bude nejlepší,“ těšilo Armstronga.

Armstrong zároveň uvedl, že by sestavu chtěl postavit právě kolem šikovného střelce. Tarasenko by se měl stát základem úspěšného klubu, který konečně přesvědčí také v play off.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz