Ministr kladenské obrany zůstává, Jágr chce zlákat dalšího Kanaďana

Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz

10. července 2019, 11:50

Václav Jáchim

Důležitou zprávu hlásí vedení extraligového Kladna. V kádru Rytířů zůstává Brendon Nash, kanadský obránce uzavřel novou roční smlouvu. Zadák se zkušenostmi z NHL byl nejproduktivnějším kladenským bekem v základní části uplynulého ročníku Chance ligy a měl velký podíl na tom, že Rytíři posléze v baráži vybojovali postup do Tipsport extraligy.

partneři českého hokeje

Není divu, že představitelé klubu měli o setrvání Nashle velký zájem. „Brendon tu velmi dobře odehrál dvě sezony, smlouvu jsme s ním chtěli prodloužit hned po postupu do extraligy. Teď je to černé na bílém. Po vzájemné domluvě se do přípravy zapojí o něco později. Až na začátku srpna,“ řekl klubovému webu sportovní manažer a trenér David Čermák.

Bratr útočníka Rileyho Nashe z Columbusu vynechá úvodní dva přípravné duely, na nejvyšší soutěž ale bude v plné polní. „Moc se těším na další sezonu na Kladně. Myslím, že ty předchozí byly povedené a budu se snažit na ně navázat, teď to ale bude konečně v extralize! Hrát s Rytíři českou nejvyšší soutěž je nová výzva,“ uvedl Brendon Nash.

Kladenský klub nedávno ulovil jiného Kanaďana, do útoku bude k dispozici Brendan O´Donnell. Hokejista se zkušenostmi z ruské KHL v uplynulé sezoně válel EBEL a byl jednou z hlavních opor rakouského Dornbirnu. Rytíři potvrzují, že výčet zámořských hráčů v týmu ještě není kompletní.

Majitel Jaromír Jágr zvažuje varianty na trhu, podle dostupných informací údajně sondoval například situaci u zkušeného beka Matta Pelecha. „V rámci našich možností se snažíme co nejlépe posílit a děláme pro to maximum. Zatím nám vše nevyšlo podle představ, ale ještě jednoho Kanaďana rozhodně chceme,“ připomněl Jágr na stránkách Rytířů.

Kanaďan Nash je nejproduktivnějším obráncem Kladna i celé soutěže.

Kanaďan Nash je nejproduktivnějším obráncem Kladna i celé soutěže. | Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz