Mistr nájezdů hlásí návrat ke kořenům. Kašpar mění Kometu za Litvínov!

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

Před letošní sezonou zamířil z ruské KHL do Tipsport extraligy, Lukáš Kašpar posílil brněnskou Kometu. Zkušený útočník stihl za obhájce titulu 22 utkání nejvyšší soutěže, další ovšem přidá jinde. Mistrů nájezdů a majitel zlaté medaile z MS 2010 uskuteční bleskové stěhování. Kašpar se vrací ke kořenům, z Brna míří do mateřského Litvínova!

Nový fanshop

Transakce se narodila bleskově, ještě ve středu hrál Kašpar za Kometu extraligový duel proti Olomouci. Nyní se bývalý hokejista San Jose, Oulu, Astany, Doněcku nebo třeba Slovanu Bratislava stěhuje. Ostřílený útočník míří do kádru Litvínova, kde kdysi začínal s vrcholovým hokejem. V týmu se potká s letitým kamarádem Jakubem Petružálkem i s dalšími hokejisty, které roky dobře zná.

Černožlutý dres oblékne Kašpar po víc než 14 letech, naposledy si za Krušnohorce zahrál na jaře 2004. Tedy v devatenácti letech. Přesun Kašpara na sever Čech potvrdily oba kluby na svých stránkách a sociálních sítích dnes krátce po 20. hodině večer.

Foto: dynamo.ru

V letošním extraligovém ročníku sehrál Kašpar 22 utkání za Kometu, zaznamenal v nich šest branek a sedm nahrávek. Dalších sedm startů a jednu přesnou trefu přidal v Lize mistrů. Účastník tří světových šampionátů dospělých by dres Litvínova mohl poprvé obléci už v pátečním domácím utkání proti Liberci.

„Měli jsme o Lukáše velký zájem už před sezónou. Bohužel to nedopadlo, ale dnes se naskytla příležitost ho získat. Přichází k nám další z litvínovských odchovanců s obrovskými zkušenostmi z KHL, NHL i reprezentace. Věříme, že nám pomůže zlepšit produktivitu,” uvedl na webu Vervy litvínovský generální manažer Jiří Šlégr.

Foto: Martin Tellinger

Severočeskému klubu se povedlo dotáhnout návrat dalšího slavného odchovance, Kašpar se zařadí k nejnebezpečnějším útočníkům týmu. “Je to hráč s velkým citem především v přesilových hrách, které nám v letošní sezóně prozatím moc nejdou. Proto věříme, že svým příchodem a zkušenostmi nám pomůže přesilové hry zvednout,” doplnil Šlégr. Jak litvínovský klub potvrdil, Kašpar míří z Komety do Vervy na přestup.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz