Mistr posiluje útok. Pod Ještěd se vrací Bartovič, upsal se na tři roky

Foto: Vladimír Jína, hcbilitygri.cz

23. června 2016, 11:47

Adam Bagar

Poté, co Bílí Tygři udrželi ve svých řadách Radima Šimka, Michala Birnera, Michala Bulíře či Branka Radivojeviče, mají pro své fanoušky další velmi radostnou zprávu. Do Liberce se po čtyřech sezonách strávených ve Slovanu vrací zkušený útočník Milan Bartovič, který se pod Ještědem domluvil na tříleté smlouvě. „Je rychlý, nebezpečný, má dobrou střelu a výbornou pracovní morálku, čímž skvěle zapadne do našeho týmu,“ hlásí sportovní ředitel Filip Pešán.

Nový fanshop

„Nejednáme s ním, jsme pouze v pracovně přátelských rozhovorech. Stále má platný kontrakt v Bratislavě. Je však možné, že se v Liberci v tomto ročníku objeví,“ prohlásil Pešán ještě na konci května. Situace kolem rychlonohého útočníka ale nabrala rychlý spad a za další zhruba tři týdny se už svému bývalému zaměstnavateli upsal na následující tři sezony.

"Milan Bartovič skvěle zapadne do našeho týmu."

„Myslím, že věrným fanouškům Bílých Tygrů nemusím tohoto hráče ani příliš představovat. Milan si během zahraničního angažmá vyzkoušel funkci kapitána a zahrál si na olympijských hrách i světových šampionátech. Je rychlý a nebezpečný útočník s dobrou střelou a výbornou pracovní morálkou. Tím skvěle zapadne do našeho týmu,“ pochvaluje si Pešán.

Trenčínský rodák působil poslední čtyři sezony v bratislavském Slovanu, kde celkem v KHL sehrál 223 duelů a nasbíral v nich 87 bodů za 40 branek a 47 nahrávek. Předtím dlouhých pět let hájil právě liberecké barvy, a tak angažmá pod Ještědem pro něj nebude žádnou novinkou. V dresu Bílých Tygrů sehrál 209 klání, ve kterých si připsal 132 bodů (74+58).

Bartovič je opravdový liberecký patriot, pod Ještědem bydlí od roku 2007

V Liberci se mu velmi líbilo, o čemž svědčí také následující slova sportovního ředitele Filipa Pešána. „Možná se málo ví, že je opravdový liberecký patriot. Pod Ještědem bydlí už od roku 2007 a nepřestěhoval se jinam ani při svých zahraničních angažmá,“ prozrazuje Pešán, který tak po několika odchodech získal do svých řad další velice adekvátní náhradu.

Už dřív se Bílí Tygři dohodli na další spolupráci s Brankem Radivojevičem, Michalem Bulířem, Michalem Birnerem nebo Radimem Šimkem, do svých řad přivedli Romana Willa, Adama Jánošíka, Filipa Pyrochtu, Lukáše Vantucha či Mária Bližňáka. Naopak liberecké řady opustili Jan Výtisk, Petr Vampola, Michal Řepík, Jakub Valský, Marek Schwarz a Petr Ulrych.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz