Mistr světa na rozcestí. Klepišovi v Boleslavi brzy skončí smlouva, co bude dál?

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Čtyři a půl sezony byl oporou hokejistů Mladé Boleslavi, Jakub Klepiš odvedl Bruslařům důležité služby. Koncem dubna mu ale vyprší smlouva a zatím není jasné, co bude dál. Zůstane? Nebo zvedne kotvy? Pokud by došlo na druhou variantu, byl by mistr světa 2010 pro extraligovou konkurenci i zahraniční kluby pořád zajímavým zbožím.

partneři českého hokeje

Pětatřicetiletý rodák z Prahy má co nabídnout. V uplynulé sezoně sehrál 46 extraligových utkání, vstřelil sedm gólů a přidal kvalitních 23 asistencí. Klepiš patřil k předním oporám Bruslařů, nicméně během ročníku se  v jednu chvíli spekulovalo o možném odchodu. Koncem ledna měla zájem Sparta.

Fakt, že se tehdy podobné úvahy objevily, krátce poté potvrdil i sám Klepiš. „Něco jsem o tom věděl, něco se řešilo. Pak jsme si sedli s vedením a vysvětlili si, jak to bude. Jaká bude moje pozice. A tím to haslo." uvedl.

Někdejší hokejista Washingtonu, Omsku, Ufy, Dynama Moskva, pražského Lva nebo třeba švédského Färjestadu v tu chvíli neřešil, zda podobné rozhodování přijde po sezoně. „Nemyslím na to, co bude," řekl s tím, že se chce připravit na play off a Bruslařům maximálně pomoci k úspěchu.

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Jenomže s ohledem na pandemii koronaviru byla TELH zrušena a Klepiš se tedy bude brzy rozhodovat co dál. „V současné situaci se nic kolem jeho budoucnosti neděje. Jednání neprobíhají, kluby mají dost starostí s předčasným ukončením sezony. Jakub má do konce dubna smlouvu v Mladé Boleslavi," řekl hokej.cz hráčův agent Pavel Maršoun.

Vedení Středočechů v uplynulých dnech se všemi hráči řešilo úpravy platů, přestupové novinky může klub komentovat nejdřív 1. května. Podle informací hokej.cz zatím Klepiš nabídku na nový kontrakt nedostal, což ovšem neznamená, že se tak nestane.

Pokud by zájem o prodloužení spolupráce nebyl, začal by někdejší dlouholetý reprezentant zvažovat jiné varianty. Došlo by na obnovený zájem ze Sparty? Vstoupil by do hry jiný extraligový klub? Nebo někdo ze zahraničí? Zatím jde pouze o spekulace, „Je zbytečné o tom mluvit, protože se momentálně o žádné variantě nejedná," dodal Maršoun.

Připomeňme, že Jakub Klepiš nastupoval za Mladou Boleslav od podzimu 2016, kdy po 23 sehraných utkáních za Oceláře přešel do města aut. Od té doby byl klubu věrný a odváděl spolehlivé služby. Nejvyšší soutěž začal hrát poprvé od ročníku 2002-03 za Slavii a s Pražany hned slavil historický titul.

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz