Mladá krev pro Energii. Brněnský bek jde ve stopách táty

Foto: Vít Golda, hc-kometa.cz

Třetího obránce před startem nové sezony získaly Karlovy Vary. Tentokrát si s brněnskou Kometou domluvily roční hostování dvacetiletého Daniela Kowalczyka, který doposud neodehrál v Tipsport extralize ani zápas.

Chance liga na Hokejka TV

Zatímco Lukáš Pulpán a Oldrich Kotvan by měli v karlovarské defenzivě zaujmout pevné místo, tentokrát Energie cílila vyloženě na hráče, kterým pouze doplní sestavu. A našla ho ve 190 centimetrů vysokém Danielu Kowalczykovi.

„Hledali jsme obránce, který by splňoval parametry mladého hráče, který bude na rozhraní třetí a čtvrté obrany. Jsem rád, že nám Brno vyšlo vstříc a Daniela Kowalczyka nám na celou sezonu uvolnilo,“ vysvětluje pro klubové stránky hlavní trenér a sportovní manažer Martin Pešout.

Kowalczyk bezesporu patří na české scéně mezi zajímavé mladíky. Zlínský odchovanec přestoupil před čtyřmi lety do Brna, kde získal republikové stříbro se starším dorostem a zlato s juniorkou. Poslední dva roky patřil v juniorských soutěžích mezi nejproduktivnější beky, postupně překonal průměr bodu na zápas!

Minulou sezonu proto už strávil z větší části v prvoligové Třebíči, kde za 32 utkání nasbíral sedm bodů (1+6). Za Kometu sice naskočil už dohromady k sedmi utkáním v Lize mistrů, ale na premiéru mezi domácí smetánkou zatím čeká.

Foto: Jiří Mokrý, hstrebic.cz

V rejstříku má také stříbrnou medaili z Memoriálu Ivana Hlinky, kterou vybojoval s českou osmnáctkou doma v Břeclavi v roce 2017. Naposledy reprezentoval na kanadském turnaji World Junior A Challenge.

Zajímavostí je, že dvacetiletý zadák se vydává ve stopách svého otce. Někdejší obránce národního mužstva Pavel Kowalczyk, jenž má na kontě přes 400 extraligových startů, krátce působil i v Karlových Varech. Na západě Čech odehrál třináct duelů v ročníku 1999/2000.

Energie má v současnosti na soupisce devět obránců, z nichž jeden – David Tureček – stále může hrát i za juniorku. Kádr by zatím nemusel bý kompletní, Vary totiž čekají nejen na vývoj situace v zámoří. Trenér Pešout nedávno oznámil, že je v kontaktu dokonce se třemi hráči NHL.

Aktuální kádr HC Energie Karlovy Vary

Brankáři:
Jan Bednář, Patrik Hamrla, Adam Horák, Jakub Kašpar, Filip Novotný.

Obránci:
Dominik Graňák, Oldrich Kotvan, Daniel Kowalczyk, Michal Plutnar, Lukáš Pulpán, Martin Rohan, Petr Šenkeřík, David Tureček, Martin Weinhold.

Útočníci:
Lukáš Adámek, Ondřej Beránek, Jiří Černoch, Jakub Flek, Jan Hladonik, Vít Jiskra, Petr Koblasa, Martin Kohout, Tomáš Křehlík, Adam Křemen, Patrik Machač, Tomáš Mikúš, David Novotný, Martin Osmík, Tomáš Redlich, Petr Rozhon, Václav Skuhravý, Otakar Šik, Tomáš Vildumetz, Tomáš Vondráček, Matěj Zabloudil.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz