Mladá krev pro Jestřáby. Z Ameriky se vrací novopečený šampion

David Skuhrovec | Foto: Instagram Davida Skuhrovce

Hurá do dospělého hokeje. Talentovaný útočník David Skuhrovec po dvou neúplných sezonách mává zámoří, nově rozšíří ofenzivní letku prvoligového Prostějova. Klub o tom informoval prostřednictvím svého webu.

„Je to kluk z litvínovské líhně a kluk z hokejové rodiny,“ připomíná jeho pozadí hlavní trenér Martin Janeček. Skuhrovcův otec Radim právě s chemiky spojil většinu své kariéry: mezi tuzemskou elitou odkroutil 561 duelů.

Pod Krušnými horami s milovaným sportem začínal i jeho potomek. „David prošel řadou národních reprezentačních výběrů a poslední dvě sezony působil v zámoří,“ rekapituluje Janeček.

V nižší juniorské soutěži North American Hockey League hájil barvy celku Lone Star Brahmas. Na předměstí Dallasu se rozloučil stylově, se svými kumpány koncem května zvedl nad hlavu Robertson Cup.

„Je to kluk z litvínovské líhně a kluk z hokejové rodiny.“

Hezká tečka za mládežnickou kariérou. Před jednadvacetiletým Skuhrovcem se nyní nachází další výzva – urvat pro sebe kus herního vytížení v Chance lize.

A na oplátku? „Slibujeme si od něj důraz a hráče s přímočarým tahem na bránu,“ avizuje kouč Janeček. Perspektivní mladík navíc nemíří do neznámého prostředí, za Jestřáby odehrál v listopadu 2022 jeden zápas.

„I když jsem v Prostějově strávil cca jen jeden týden, tak jsem trošku poznal zázemí, lidi okolo klubu, město a musím říct, že i za ten týden jsem si to tam strašně oblíbil,“ popisuje Skuhrovec.

Zároveň přiznává, že za Atlantikem zvažoval posun na univerzitu. Nakonec ale zvolil jinou variantu. Na spolupráci se s klubem domluvil promptně, na Hané by rád prodal své silné stránky.

„Mám rád být hodně na puku a vymýšlet akce.“

„Mám rád být hodně na puku a vymýšlet akce,“ míní Skuhrovec. „Ale na druhou stranu jsem mladý, mám před sebou první sezonu v dospělém hokeji, takže budu plnit jakoukoliv roli, co mi trenéři dají.“

Tvořící se kádr LHK Jestřábi Prostějov

Brankáři: Denis Irgl, Marek Štipčák.

Obránci: Jakub Babka, Petr Krejčí, Jakub Kubeš, Aleš Poledna, Adam Studený, Petr Šidlík, Jan Zdráhal.

Útočníci: Jakub Illéš, Mikuláš Jenčovský, Pavel Jenyš, Tomáš Jiránek, Matěj Korčák, Radek Pilař, Jan Slanina, Jan Veselý, Jan Kučera, Antonín Honejsek, Denis Kindl, David Skuhrovec.

David Skuhrovec slaví titul v NAHL

David Skuhrovec slaví titul v NAHL | Foto: Archiv Davida Skuhrovce

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz