11gólové repete! Šestnáctka po další kanonádě končí třetí

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Ve velkém stylu zakončili čeští hokejisté do 16 let turnaj Wolfgang Rud Cup v rakouském Salcburku. Domácí výběr stejně jako v pátek přestříleli výsledkem 11:1 a obsadili třetí příčku. Zlato slaví favorizovaní Rusové.

HokejkaTV

„Bylo to super. Konečně jsme asi zahráli, co jsme měli. Hráli jsme parádně celých šedesát minut,“ hodnotí druhou kanonádu na závěr turnaje Jakub Hujer.

Češi vyzvali domácí akademiky necelých patnáct hodin po konci první vzájemné bitvy a výsledek navlas zopakovali. Zatímco v pátek měli výpadek v prostřední třetině, tentokrát měl jejich výkon konstantní parametry. Stejně jako Jan Špunar, také Lukáš Malant inkasoval jediný gól v závěru druhé části.

Jinak český tým utěšeně navyšoval skóre. Po dvou brankách vstřelili právě Hujer a páteční autor hattricku Tomáš Trunda, pod výsledek se dále podepsali František Němec, Samuel Šmajda, Dominik Rymon, Jakub Šiler, Patrik Brůna, Jonáš Jungwirth a Jiří Kulich.

„Jsem hrozně rád, že jsme k tomu přistoupili tak, že jsme ten zápas opravdu chtěli zvládnout. Na závěr to zase byla ukázka, že se hráči dovedou připravit,“ cení si hlavní trenér Petr Haken výsledku, přestože jasné vítězství bylo proti tak slabému soupeři povinností.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Hráči naštěstí po páteční jízdě nic nepodcenili, v hlavách se nastavili správně. „I když zápas dopadl výsledkově tak, jak dopadl, tak před utkáním o nic jednoduchého nešlo. Celý zápas jsme ale kontrolovali, byli jsme jasně lepší a to skóre si kluci zasloužili,“ chválí Haken.

Branky Jakuba Hujera patřily mezi ty nejpohlednější. Napoprvé liberecký útočník přebruslil s pukem skoro celé hřiště, napodruhé zakončil krásně s hokejkou mezi nohama. „Měl jsem výborné spoluhráče v lajně, Dominika Rymona a Jonáše Jungwirtha. Seděli jsme si, dobře jsme kombinovali, bylo to fakt super. Ty góly byly spíš štěstí, na to moc nekoukám. Hlavní je výsledek,“ usmívá se Hujer.

Z pohledu celého turnaje jsou ale dvě vítězství nad Salcburkem bohužel jen mírnou záplatou na rozčarování z prvních dvou duelů. Češi podlehli Slovákům i Rusům, proto hráli jen o třetí místo, což na srpnovém turnaji dlouho nepamatují.

„Je to zklamání, určitě to mohlo být lepší. Nikdo jsme si nepředstavovali, že to takhle dopadne. Nevím, čím to je, asi jsme byli málo připravení na takové tempo. Nakonec aspoň ten závěr dopadl dobře a jsme třetí,“ dodává Jakub Hujer. 

Wolfgang Rud Cup podle očekávání znovu ovládli Rusové. Ve finále se Slováky sice po první třetině prohrávali, ale od té chvíle jim ze 42 střel dali šest branek.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

ČESKO – RED BULL SALCBURK 11:1 (3:0, 5:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 7. F. Němec (Prčík), 9. Šmajda (Slavíček), 16. Rymon (Jungwirth), 25. Trunda (Sapoušek), 27. Šiler (Trunda, Hrdlička), 29. Trunda (Hrdlička), 32. Brůna (Kulich), 39. Hujer (Rymon, Jungwirth), 51. Hujer (Rymon), 60. Jungwirth (Hujer, Hrdlička), 60. Kulich (Prčík) – 40. Purdeller (Krening).
Rozhodčí: Walluschnig – M. Sporer, P. Sporer.
Vyloučení: 1:4.
Využití: 3:0.
Střely na branku: 62:21 (22:8, 21:5, 19:8).
Česko: Malant – Hrdlička, Brůna, F. Němec, Prčík, Kareš, Tůma – Slavíček, Šapovaliv, Trunda – Šiler, Hrabík, Adam Bareš – Jungwirth, Hujer, Rymon – R. Němec, Kulich, Šmajda – Sapoušek, Otava. Trenéři: Haken, Lobo a Philipp.
EC Red Bull Salcburk: Clara (41. Pfarrmeier) – Weber, Kottstorfer, Marusch, Gangl, Bosecker, Kauhanen – Sumpf, Purdeller, Cernik – Assovolyuk, Auer, Koller – Krening, Gschliesser, Burgelt – Duller, Wurzer, Stiegler.

Finále turnaje:

Rusko – Slovensko 6:2 (0:1, 3:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 27. Mirošničenko (Safin, Duda), 31. Trikozov (Gazizov, Grigorev), 35. Gazizov, 50. Grigorev (Trikozov), 53. Gazizov (Trikozov, Grigorev), 59. Mirošničenko (Legkov, Pelevin) – 2. Sýkora (Nemec, Žlnka), 50. Nemec (Mešár, Kmec).

Konečné pořadí Wolfgang Rud Cupu v Salcburku

1. Rusko
2. Slovensko
3. Česko
4. EC Red Bull Salcburk

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz