Ach, ta koncovka. Mohli jsme dopadnout lépe, přemítá Novotný

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Reprezentace do šestnácti let má za sebou první z vrcholů sezony ve Švédku, kde i přes dobré výkony proti Švédsku a Finsku skončila poslední. Individuální pochvalu si vysloužil útočník Matěj Novotný, jenž však stejně jako všichni musí pracovat na koncovce.

partneři českého hokeje

Matěji, jak hodnotíte turnaj ve Švédsku?
Jsem rád za zkušenost. Mohli jsme dopadnout lépe, zápasy proti Švédsku a Finsku jsme mohli vyhrát, ale museli bychom dát více gólů, které by nám k výhrám pomohly. Hráli jsme s nimi vyrovnaný hokej a možná jsme byli i chvílemi lepší, ale nedávali jsme góly. Rusové byli prostě lepší, měli pohotovější a lepší zakončení.

V čem byl největší rozdíl?
Musíme zapracovat na koncovce, protože nám všechno trvá a nestřílíme z první, což dělají ostatní soupeři. Nebo naopak v momentě, kdy můžeme vystřelit, ještě nahráváme a přetahujeme akce.

Pojďme po stopách duelů. Jaký byl úvodní proti Švédům?
Byl to první zápas, ale šli jsme do něj připravení, protože jsme se připravovali už v Česku ve Slaném na kempu. Věděli jsme, jak budou hrát. Hráli jsme s nimi dobrý hokej, ale jak už jsem několikrát řekl: Nenapadaly nám tam góly. Nakonec jsme prohráli gólem v 56. minutě. Takové góly nejsou vůbec dobré a vždycky zamrzí.

„Psychicky jsme to nezvládli, bylo to špatné.“

S Ruskem se hodně nedařilo. Čím to bylo?
Před zápasem jsme si řekli, že je chceme porazit, protože se s každým soupeřem dá hrát, ale nedopadlo to. Prvních pár střídání jsme se s nimi drželi, ale pak jsme dostali asi čtyři rychlé góly a už to šlo dolů. Psychicky jsme to nezvládli, bylo to špatné. Rusové byli hodně sebevědomí na puku, měli rychlé a tvrdé zakončení, hráli dobře do těla.  

Co se vám honí hlavou, když musíte za výrazně nepříznivého stavu na led?
Vždycky se snažím minuty na ledě co nejvíce odbojovat, přidat nějaký gól a nebo se alespoň snažit, abychom už žádný nedostali.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Můžete prozradit, co proběhlo po utkání se sbornou?
Už jsme se začali připravovat na zápas s Finskem a řekli jsme si, že není dobré takhle vysoko prohrát. Bylo těžké dostat to z hlavy, ale všichni jsme věděli, že už s tím nic neuděláme a musíme se snažit v dalším zápase.

Suomi jste si zasloužili porazit…
Určitě, ale zase tomu chybělo zakončení. Snažili jsme to prolomit, ale nepadlo nám to tam. Nevím, jak to třeba měli ostatní kluci, ale já jsem nebyl ani nervózní.

„Byl jsem hrozně rád, že jsem se na tenhle turnaj dostal. Vážím si toho. S osobními výkony jsem byl spokojený docela dost.“

Jak jste si vedl osobně?
Byl jsem hrozně rád, že jsem se na tenhle turnaj dostal. Vážím si toho. S osobními výkony jsem byl spokojený docela dost, ale ta koncovka tam chybí, na tom budu muset pracovat. A taky bych mohl být sebevědomější na puku a více si dovolit. Naopak jsem se vyrovnal soupeřům ve hře do těla, protože hraju hodně agresivní hokej.

Tým měl sílu. Jen musíme odstranit dětské nemoci, soudí Haken »

Potěšila vás veřejná pochvala od trenéra v poturnajovém hodnocení?
Určitě, to potěší každého hráče. Jsem rád, že mě pochválil, a budu dělat všechno pro to, aby mě mohl chválit i příště.

Teď už se zase soustředíte na ELIOD Extraligu, že?
Těším se hodně, protože se nám s Hradcem daří a máme na to, abychom udělali stejný nebo podobný úspěch jako minulý rok. Chtěli bychom být první, ale druhé místo je taky dobré. Teď nás čeká dost zápasů venku, ale i tak je budeme chtít všechny vyhrát.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz