Akademie nám vyzobávají hráče, stěžuje si Jurík. S juniorkou chce vyhrát

Foto: Martin Vojtěch Víta, hc-vsetin.cz

V minulé sezoně byli bodově až těmi „třetími vzadu“ a vinou nedohraného play off museli na návrat do nejvyšší soutěže zapomenout. Junioři Vsetína se o něj teď pokusí znovu, ale jak tuší jejich kouč Juraj Jurík, možná to bude ještě těžší úkol.

Chance liga na Hokejka TV

Zatímco týmy z nejvyšší soutěže aktuálně pracují s širšími kádry a hráče budou postupně vyřazovat, Vsetín to má trochu obráceně. Proto Juríkovi do letní přípravy ani nenastoupil příliš velký počet hokejistů.

„Tím, že hrajeme nižší soutěž, odešli někteří kluci ze silnějšího ročníku 2003 zkusit štěstí do akademických klubů. Zůstali tady kluci z loňského dorostu,“ říká kouč v rozhovoru pro klubové stránky.

Na posily si bude muset ještě počkat. „Pokud se někteří hráči neprosadí v akademiích, očekáváme, že se v průběhu srpna nebo začátkem září vrátí. V tom případě bychom je určitě chtěli zabudovat do sestavy. Náš tým momentálně nějakou kostru má, ale určitě bude potřebovat hodně doplnit a vhodně poskládat,“ líčí s tím, že by potřeboval nejméně dva obránce a tři útočníky.

S momentálním kádrem se po ledové ploše Lapače poprvé proháněl v posledním červencovém týdnu. Tréninků bude postupně přidávat. Vzhledem k tomu, že Extraliga juniorů startuje 18. září, vyrazí Valaši k prvním zápasovým prověrkám až v polovině srpna.

To si rovnou dají do těla na turnaji v Přerově. „Už tam bychom chtěli mít i kluky z jiných oddílů, které bychom rádi vyzkoušeli. V průběhu srpna plánujeme mužstvo doladit tak, abychom v soutěži hráli co nejvýš,“ ujišťuje Jurík.

„Hokej hrajeme pro vítězství, takže bychom chtěli soutěž vyhrát a poprat se o postup.“

Cíle nastaví týmu jasné. „Hokej hrajeme pro vítězství, takže bychom chtěli soutěž vyhrát a poprat se o postup,“ hlásí pro hc-vsetin.cz s tím, že ale půjde o těžkou misi.

„Letos nás nejvíce doběhne vyloučení z nejvyšší soutěže, protože dorazový ročník je 2001. Loni nám pět kluků z tohoto základu odešlo pryč. Mohli jsme si ještě pomoci ročníkem 2000, takže mužstvo mělo svoji sílu. Tentokrát ale nemáme dorazový ročník tak silný. Uvidíme, jak na tom budou soupeři. Ale vzhledem k tradici a postavení Vsetína v hierarchii českého hokeje chceme rozhodně hrát nahoře,“ povídá Juraj Jurík.

Foto: Martin Vojtěch Víta, hc-vsetin.cz

Dá se tušit, že v druhé nejvyšší soutěži se bude Vsetín nejvíc přetahovat s Přerovem. „Šumperk určitým způsobem známe z loňské sezony, stejně jako Warriors. V rámci přípravy budeme stejně jako loni hrát turnaj v Přerově, kde budou také Kralupy, Písek a Tábor,“ přemítá kouč o dalších protivnících.

Ať už vyhraje kdokoli, v baráži ho čeká hodně těžká mise. A k tomu Jurík přidává ještě jeden aspekt.

„Letos z nejvyšší soutěže padají tři týmy a dochází k tomu, že akademické kluby vyzobávají hráče dorazového ročníku 2001 ze všech mužstev. Potkává to i nás. Pro akademické kluby je to bezpracný přísun hráčů v tom nejlepším věku. Pipláte se s někým od žákovských kategorií a pak vám ho někdo vyzobne,“ stěžuje si Jurík na věc, která je ale poměrně logická a odpovídá podstatě akademií i větších klubů obecně.

„Pro akademické kluby je to bezpracný přísun hráčů v tom nejlepším věku. Pipláte se s někým od žákovských kategorií a pak vám ho někdo vyzobne.“

Nelíbí se mu ovšem to, že kluby teď sahají i po průměrných hráčích. „Tím se celý trh rozmělní,“ podotýká. Řešení je – nejen podle něj – jasné, tedy zúžení soutěží. „Osobně jsem zastáncem, aby v nejvyšší soutěži bylo pouze dvanáct mužstev,“ říká dokonce.

Vzhledem k omlazení seniorského mužstva Vsetína, které půjde do nové sezony s menším rozpočtem, trenér juniorů věří, že se někteří jeho svěřenci zvládnou prosadit i mezi dospělé.

„Potenciál k tomu, aby se letos objevili v Chance lize, mají určitě obránci, kteří se nyní s A-týmem i připravují – Martin Kožený a Vojtěch Pernický. A dále útočník Tadeáš Pospíšil a brankář Jakub Málek, kterého už vnímáme jako gólmana A-týmu. Bude záležet pouze na nich,“ dodává Juraj Jurík na webových stránkách valašského klubu.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz