Američané budou bonbónek, těší se Eismann. Slovo „únava“ zakázal!

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Letní reprezentační kvapík pokračuje, na Hlinka Gretzky Cup naváží o rok mladší hokejisté do 17 let turnajem pěti zemí v německém Füssenu. Počínaje úterním startem proti domácímu týmu absolvují čtyři bitvy ve čtyřech dnech. Jako poslední vyzvou favorizované Američany!

Nový fanshop

Český ročník 2003 má za sebou trojutkání ve Švýcarsku, které ovládl s výsledky 2:1, 4:2 a 6:1. Teď ovšem narazí na těžší překážku. „Nechci predikovat výsledek, ale můžu slíbit, že tam budeme atakovat hranu našich výkonnostních možností,“ burcuje hlavní trenér Václav Eismann.

Byl jste spokojený s úvodním trojzápasem na švýcarské půdě?
Spokojenost je brzda rozvoje. Ale když mám akci charakterizovat, řekl bych, že hráči předvedli vynikající přístup a splnili naše očekávání. Byli ochotni poctivě pracovat a držet plán hry, o kterém se sami přesvědčili, že funguje. Myslím, že za rok od listopadu 2018, kdy jsme se stejným soupeřem odcházeli dvakrát poraženi, udělali velký progres. Pořád je ale v naší hře velké množství rezerv, hlavně co se týče dovednostní kvality, na které musí hráči individuálně pracovat.

„Spokojenost je brzda rozvoje. Hráči ale předvedli vynikající přístup a splnili naše očekávání.“

Bylo pro vás dobrým znamením, že jste se výsledkově zlepšovali?
Zlepšovali jsme se proto, že jsme první zápas ubojovali. Měli jsme tam spoustu nevynucených chyb a až takovou křeč v zakončení. Ale tím, že jsme ho dokázali překlopit na naši stranu, získali hráči sebevědomí a klid na hokejkách, a to v dalších zápasech zhodnotili v předfinální a finální fázi.

Nyní ale očekáváte těžší prověrku, viďte?
Bude to těžší prověrka. Jednak rozmanitostí soupeřů a jednak tím, že nás čekají čtyři zápasy ve čtyřech dnech. Ale jako první jsme si s hráči na srazu řekli, že slovo únava úplně vymizí z našich myslí. Tohle alibi si dávat nebudeme. Já teď nechci predikovat výsledek, ale můžu slíbit, že tam budeme atakovat hranu našich výkonnostních možností.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Jsou vaše slova podložená dobrou fyzickou připraveností hráčů?
Máme tady hráče, kteří jsou produktem našich akademií. A jsem přesvědčen, že co se týče kondiční stránky, je práce klubů kvalitní.

Začínáte proti Němcům, které jste ještě nepotkali. Zatím se tedy budete soustředit na vlastní hru?
Prioritně budeme sledovat naši hru. Ale pokud přijde něco, na co bude potřeba zareagovat, tak máme v realizačním týmu rozdělené role a věřím, že budeme schopni hráče na danou konkrétní věc upozornit a reagovat. Co se týče našeho herního konceptu, máme připravený plán A i plán B, kdyby byla potřeba změna. Hráči jsou s tím seznámeni dopředu.

„Jako první jsme si s hráči na srazu řekli, že slovo únava úplně vymizí z našich myslí. Tohle alibi si dávat nebudeme.“

Poprvé vás čeká i zámořský soupeř. Těšíte se na Američany?
Já si myslím, že to bude takový bonbónek turnaje. Těšíme se na ně, jak hráči, tak samozřejmě i realizační tým.

Loňský ročník má s nimi dobrou bilanci, porazil je právě i na prázdninovém turnaji sedmnáctek. Může to vaše hráče povzbudit? Vidí, že i oni to můžou dokázat?
Každý pozitivní výsledek našeho nároďáku je pro nás inspirací i jakýmsi symbolem toho, že se to může podařit. Ale budeme se soustředit na sebe a půjdeme tam každé střídání s tím, abychom udělali nejlepší možnou práci, které jsme schopni.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Nebudeme si nic nalhávat, základem k případné výhře je nadstandardní výkon brankáře. Věříte, že máte gólmany s potenciálem vychytat zápas?
Já si myslím, že oba dva brankáři (Tomáš Suchánek a Daniel Král, pozn. red.), jsou na velmi dobré úrovni a neustále rostou. Oba už prokázali, že je v jejich schopnostech mezinárodní hokej zvládat.

„Musí být v plánu hry dostatečný prostor na jejich seberealizaci, aby to nesklouzlo k tomu, že hráč pojede pouze podle šablony a nedá tam svoje já.“

Do sestavy se vrací někteří tahouni z loňského ročníku jako Jiří Ticháček nebo Dominik Soukup. Snažili jste se povolat nejsilnější možnou sestavu?
Já bych neříkal nejsilnější možnou. Vytýčili jsme si určitou nominační vizi na tyto letní akce, kde jsme chtěli protočit vytipované hráče. Teď tady máme osm hráčů jiných, než bylo na trojutkání ve Švýcarsku. Rozšířili jsme si jejich portfolium tak, jak jsme chtěli. Hned na začátku srazu jsme říkali, že hráči ve Švýcarsku splnili očekávání a nebyl tam nikdo, kdo by nás zklamal. Teď jsou na to dva úhly pohledu: Hráči, kteří byli ve Švýcarsku, mají úkol potvrdit opětovnou nominaci. Ti, kteří tam nebyli, zase musí dokázat, že sem patří a že mohou nahradit hráče, kteří jim přepustili místo.

Dáváte tedy letním akcím přípravný charakter směrem k World Hockey Challenge?
Nevím, jestli bych to nazval přípravným charakterem. Je to test hráčů. Soustředíme se na tady a teď, tomu turnaji dáváme stejně jako trojutkání ve Švýcarsku plnou vážnost. Už tím, jak se připravujeme a jaký máme plán hry. Ale zase tím nesmíme hráče spálit. Musí být v plánu hry dostatečný prostor na jejich seberealizaci, aby to nesklouzlo k tomu, že hráč pojede pouze podle šablony a nedá tam svoje já. Každý hráč je tady svým způsobem výjimečný a jeho ego nesmíme udusit.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Nominace českého týmu

Brankáři:
Tomáš Suchánek (Přerov), Daniel Král (Liberec).

Obránci:
David Jiříček, David Špaček (oba Plzeň), Matěj Pinkas (Hradec Králové), Jakub Šedivý (Liberec), Marek Chvátal (Sparta Praha), Ondřej Cubo (Lukko Rauma, Finsko), Jiří Ticháček (Kladno).

Útočníci:
Dominik Soukup (Plzeň), Petr Moravec, Lukáš Pajer (oba Hradec Králové), Petr Gajda, Adam Měchura (oba Liberec), Matouš Menšík (Kärpät Oulu, Finsko), Martin Ryšavý (Vítkovice), Michal Ramik (Třinec), Jan Půček, Gabriel Szturc (oba Mladá Boleslav), Marek Slavík (Litvínov), Alexandr Remeš (Karlovy Vary), Jakub Brabenec (Kometa Brno).

Realizační tým:

Manažer: Radek Ťoupal
Hlavní trenér: Václav Eismann
Asistenti trenéra: Richard Žemlička a Jan Zachrla
Trenér brankářů: Jiří Sklenář
Lékař: MUDr. Jaroslav Budín
Fyzioterapeutka: Kateřina Petrásková
Hospodář: Josef Toma

Program turnaje pěti zemí ve Füssenu

Úterý 13. srpna:
15:00 USA – Slovensko
18:30 Německo – Česko

Středa 14. srpna:
15:00 Švýcarsko – Česko
18:30 Německo – Slovensko

Čtvrtek 15. srpna:
15:00 Česko – Slovensko
18:30 Švýcarsko – USA

Pátek 16. srpna:
15:00 Česko – USA
18:30 Německo – Švýcarsko

Sobota 17. srpna:
13:00 Slovensko – Švýcarsko
16:30 USA – Německo

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz