Bednář s Balážem byli vyhlášeni nejlepšími hráči EYOF

Brad Lambert byl na Evropském olympijském festivalu mládeže vyhlášen nejlepším útočníkem, zbylé trofeje brali Jan Bednář a Ondřej Baláž. | Foto: EYOF 2019

15. února 2019, 15:13

Martin Voltr

Česká reprezentace do 17 let nedosáhla na Evropském olympijském festivalu mládeže jen na týmový úspěch. Dva z jejích tahounů zároveň obdrželi individuální trofeje!

Aplikace Tipsport extraligy

Mezi brankáři bylo víceméně jasno. Jan Bednář, který už za Karlovy Vary nastoupil i do dvou utkání v Tipsport extralize, odchytal v české brance celý turnaj. Celkem čelil 87 střelám, z nichž pustil jen dva góly a dosáhl na fantastickou úspěšnost 97,7 procent.

Zopakoval tak svá čísla ze srpnového turnaje v Piešťanech a stejně jako tehdy, i nyní na olympijském festivalu převzal cenu pro nejlepšího gólmana.

A na červený koberec nešel sám. Nejlepším obráncem organizátoři vyhlásili Ondřeje Baláže – litvínovský talent platil za základní pilíř defenzivních řad, nastupoval v první obraně s Dominikem Vacíkem. V průběhu turnaje nebyl ani u jediného inkasovaného gólu a navrch si připsal asistenci.

Jen trofej pro nejlepšího útočníka putovala do jiných než českých rukou. Získal ji autor dvou branek Brad Lambert, Fin s kanadskými kořeny.

Foto: HC Litvínov

Foto: HC Energie Karlovy Vary

Foto: EYOF 2019

Foto: EYOF 2019

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz