Bednář se chystá na draft. Pozici neřeší, chtěl by do Kanady

Foto: Tomáš Bouda, hcsokolov.cz

Ačkoliv termín draftu není jistý, bude se jednat o velkou událost v kariéře několika českých hráčů. Mezi nimi by měl být také Jan Bednář, jehož experti řadí vysoko mezi evropskými gólmany.

Chance liga na Hokejka TV

„Těším se. Hlavně doufám, že si mě někdo vybere. Samozřejmě teď je ta situace taková, že nikdo neví, kdy to bude. Ale kdo by se netěšil,“ říká Bednář před draftem NHL.

Sedmnáctiletý talent má za sebou už dvě sezony v dospělém hokeji. Při svém debutu v ročníku 2018/2019 ohromil českou soutěž, když naskočil do patnácti zápasů a pomohl Karlovým Varům k setrvání v extralize.

Letos kromě Energie (13 zápasů, 88,4% úspěšnost zákroků) nastupoval také v prvoligovém Sokolově (24 zápasů, 87,3 %). Zkušenosti s dospělým hokejem tedy má.

„Samozřejmě teď je ta situace taková, že nikdo neví, kdy to bude. Ale kdo by se netěšil.“

Oproti některým svým vrstevníkům se Bednář nevydal cestou zámořských mládežnických soutěží, ale zůstal v Česku. „Nějaké nabídky tam byly, ale společně s agentem a samozřejmě s rodiči jsme se o tom docela dlouhou dobu bavili a usoudili jsme, že jsem tu celou sezonu chytal dospělý hokej, což byl nějaký posun v kariéře. Zvolili jsme tedy tuto variantu,“ líčí.

Bednář zároveň pravidelně nastupoval v mládežnických reprezentacích. Měří 194 centimetrů, na svou výšku je ale velmi pohyblivý, zdobí ho taky hra s hokejkou.

Všímají si ho proto i skauti, kteří ho v tradičním žebříčku gólmanů působících v Evropě zařadili na druhé místo za Rusem Jaroslavem Askarovem. Server eliteprospects.com zařadil Bednáře na 88. pozici, portál Future Considerations ho pak pasuje na 91. příčku.

Má urostlý brankář představu, kdy by ve výběru talentů mohl přijít na řadu? „Ani ne, hlavně chci, aby si mě někdo vybral. U gólmanů je to trochu specifické. Nemám nějaké vysoké nároky. Vím, že v prvním kole určitě nebudu. Potom je to u gólmana víceméně jedno. Tam záleží, aby si mě vybrala dobrá organizace a abych se pak dál rozvíjel,“ přeje si.

„U gólmanů je to trochu specifické. Nemám nějaké vysoké nároky."

Kdyby si česká naděje mohla vybrat své budoucí působiště, směřovaly by její kroky do Kanady. „Vysněnou destinaci ani nemám, spíš jsem vždy chtěl hrát hokej v Kanadě, protože tam to je náboženství a všichni tam tomu výborně rozumí. Kdybych si mohl nějak vybírat, tak bych si asi zvolil nějaký kanadský klub.“

Z důvod koronavirové pandemie se v zámoří spekuluje, že letošní draft proběhne online.

„Vzhledem k situaci, která teď je, by to bylo asi nejlepší řešení. Asi je nesmysl riskovat nějaké nakažení. Myslím, že takhle proběhl už jeden draft do NFL a proběhlo to celkem v klidu, takže s tímto by neměl být problém. V aktuální situaci je to dobré řešení. Samozřejmě kluci, kteří by byli v prvním kole a jeli by tam, budou o tu zkušenost ochuzení. Z mého hlediska mě to ani nijak nemrzí,“ hlásí Bednář.

Jan Bednář

Jan Bednář | Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz