Berani ušetřili i na trenérech mládeže, pomoc nabízí odchovanci

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Netrpělivě už vyhlížejí start společné letní přípravy i mládežníci ve Zlíně. Vedení se navíc v návaznosti na mimořádnou situaci rozhodlo utáhnout opasky.

Generali Česká Cup

O úsporách dospělých týmů psaly vesměs všechny extraligové kluby, nevyhnuly se ani Zlínu. Jeho hráčům byly základní platy za březen a duben sníženy o 40 procent, nesměly ale klesnout pod 50 tisíc. Snížení se týkalo i trenérů. A jak Berani napsali na svém webu, peníze oželeli i trenéři mládeže.

„Vzhledem k očekávaným ekonomickým dopadům jsme museli alespoň dočasně pozměnit naše plány. Trenérům, kteří jsou placeni klubem, byla o měsíc zkrácena smlouva,“ přibližuje manažer zlínské mládeže Tomáš Valášek.

Krize zasáhla i do úvah o trenérské skladbě pro příští ročník. „Nové realizační týmy byly předběžně jmenovány s platností od začátku května do konce srpna. Pak se uvidí,“ říká Valášek. Plány měl přitom úplně jiné.

„Chtěli jsme trenérský tým doplnit o další odborníky a trenéry, kteří by nám pomohli posunout náš mládežnický hokej o krok dál. Z důvodu globální krize jsme však zatím vytvořili spíše ekonomickou variantu. Mým úkolem je teď především zajistit dostatečný rozpočet mládeže na celou sezonu 2020/21,“ vysvětluje.

Zlínské akademické týmy vedli v letošní sezoně Antonín Stavjaňa a Tomáš Jankovič. Nejblíže ke sportovnímu úspěchu měla devátá třída trenéra Zbyňka Mařáka, která sahala po zajištění účasti na mistrovství republiky.

Kdo bude stát na lavičkách mládežníků dál, klub zatím nezveřejnil. Valášek ale doufá, že aktuální situace Berany nepoznamená. Naopak. „Věřím, že z krize nakonec vyjdeme posíleni,“ hlásí.

„Moc mě těší, že i v této době se hlásí noví lidé, bývalí hráči i mladí kluci, kteří klubem prošli, a chtějí pomoct. Je to pro mě obrovská motivace bojovat dál, aby se z našeho klubu stala respektovaná značka, se kterou se každý Zlíňák bude moct identifikovat,“ oceňuje.

Poslední sada vládních uvolnění už dodává všem amatérským a mládežnickým týmům optimismus, pomalu budou moci začít s venkovním tréninkem po skupinkách. V dosavadní individuální přípravě pomáhá zlínským mladíkům a trenérům nový klubový informační systém, na který najeli počátkem roku.

Hokejisté jsou v něm přehledně rozděleni podle kategorií. „Do tohoto systému můžeme vkládat kompletní tréninkové plány, a to včetně fotek nebo videí se cviky. V této složité době, kdy společná příprava není možná, se nám nový systém hodí ještě více než kdy jindy,“ líčí Valášek.

Zatímco některé kluby jdou cestou většího dozoru, ve Zlíně se spoléhají vyloženě na poctivost a uvědomělost hokejistů. „Musíme se přizpůsobit a učit novým variantám. Hráči trénují úplně sami a je pouze na nich, jak k tréninku přistupují. V případě zájmu mohou svým trenérům posílat zpětnou vazbu například v podobě reportu nebo videa,“ doplňuje na klubových stránkách trenér dorostu Tomáš Jankovič.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz