Černý kůň draftu? Lundell chce být v elitní desítce, vidí se v Barkovovi

Foto: hifk.fi

8. července 13:22

Matěj Hodoval

Loňské pořadí v draftu NHL překvapilo nejednoho hokejového příznivce. Bude se podobný scénář opakovat letos? Do elitní desítky by rád pronikl finský mladík Anton Lundell.

President Cup 2020

Lundell je osmnáctiletý centr, který už má zkušenosti s dospělým hokejem. Letos na draftu by měl jít na řadu v prvním kole, podle odhadů expertů někde mezi dvanáctým a šestnáctým místem.

Rodák z Espoo však míří výš. „Myslím si, že půjdu v elitní desítce,“ hlásí sebevědomě.

Ať už půjde na řadu mezi prvními deseti, či o něco později, stane se velmi pravděpodobně jedničkou mezi svými krajany ze země tisíce jezer. „Je to velká čest být finskou jedničkou. Ukázal jsem všem, že mohu hrát dobře mezi muži a na reprezentační úrovni proti svým vrstevníkům,“ hlásí 185 centimetrů vysoký forvard.

Anton Lundell už stihl odehrát v nejvyšší finské soutěži dvě sezony. Ve svém nováčkovském ročníku nasbíral devatenáct bodů v osmatřiceti zápasech, letos za čtyřiačtyřicet utkání vylepšil své osobní maximum na osmadvacet bodů (10+18).

Kromě angažmá v IFK Helsinky se pravidelně objevoval na akcích spojených s mládežnickými reprezentacemi Suomi. Lundell je mimo jiné majitelem zlaté medaile z mistrovství světa juniorů.

Co očekávat od osmnáctiletého mladíka? Sám Lundell svou hru přirovnává k Aleksandru Barkovovi, hvězdnému útočníkovi z Floridy. „Vždy se mi líbil. Když hrál tady ve Finsku, hodně jsem ho sledoval. Myslím si, že máme něco v naší hře společného. Líbí se mi jeho herní styl,“ líčí.

Foto: Rob Wallator, Hockey Canada Images

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz