Český hokej potvrdil zužování soutěží, akademie nebudou podmínkou

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

21. ledna 16:53

Martin Voltr

V komunikačním šumu z posledních týdnů mohly některé informace lehce zaniknout, i proto je teď Český hokej zopakoval. Týkají se jak seniorských, tak mládežnických soutěží.

O Kapku lepší hokej

Hokejový svaz prostřednictvím tiskových zpráv potvrdil podobu soutěží v následujících dvou sezonách a zužování, kterým ty nejvyšší projdou po konci ročníku 2021/22.

Na hokej.cz jsme o tom detailně informovali už v pondělí.

Tipsport extraliga i Chance liga se vrátí k počtu čtrnácti účastníků, druhá liga jich bude mít 28.

Čtrnáct týmů bude od sezony 2022/23 hrát rovněž nejvyšší juniorskou soutěž, do které se už nezapojí mužstvo rakouské akademie EC Red Bull Salcburk.

Znamená to zeštíhlení o pět českých celků. Šest jich „odpadne“ z nejvyšší dorostenecké soutěže, která má v současnosti třicet účastníků.

Jistá nervozita se dá v příštích měsících očekávat v klubech se statusem Akademie Českého hokeje. Jejich počet totiž plánuje svaz snížit, ze současných sedmnácti na blíže neupřesněné číslo.

Jak ale připomněl, status nebude podmínkou účasti v žádné z mládežnických soutěží. Po dosažení cílového stavu počtu týmů v soutěžích bude mezi ligami uplatněn princip přímého postupu a sestupu.

Žádná z informací však není novinkou, o upravené podobě soutěží rozhodl výkonný výbor Českého hokeje už v prosinci 2019. Zužování oddálila pouze pandemie covid-19.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz