Čeští trenéři vyrazí na výměnu zkušeností do Švédska

Výchova trenérů, kteří pracují s dětmi, patří mezi zásadní body hokejového progresu. Právě proto se regionální trenéři a trenéři do malých klubů, fungující pod Českým svazem ledního hokeje, vydají sbírat nové zkušenosti do Švédska.

Nový fanshop

Výprava čítající 38 trenérů odjíždí do Švédska v neděli v ranních hodinách, postupně navštíví několik klubů – Lund Giants, Frölundu Göteborg, Skärgardens Sportsclub a Landskronu.

Jak švédské, tak české vedení chce, aby si trenéři malých hokejistů vyměnili zkušenosti s tréninkem. Součástí bude několik diskusních mítinků a samozřejmě zhlédnutí tréninkových jednotek v místních hokejových školách či klubech.

„Udělali jsme kus práce ve všech reprezentačních kategoriích U16 až U20, kde je náš program profesionální. Potřebujeme, aby nám šikovné a pracovité děti dobře připravovali trenéři nejmenších. Je důležité, aby děti byly všestranné a dokázaly se orientovat ve více kolektivních sportech,“ říká šéftrenér Českého svazu ledního hokeje Slavomír Lener.

„Chceme-li patřit do světové špičky, musíme získávat i informace o tom, jak děti hokejově vychovávají ve světě. Ideální by bylo vzít si z každé země to nejlepší, a to pak zapracovat do české hokejové školy, samozřejmě s přihlédnutím k místním podmínkám. Nechceme jen něco hloupě kopírovat, ale chceme, aby si samotní trenéři vyměnili zkušenosti z praxe,“ dodává Lener.

Trenéři uvidí tréninky kategorií U10, U11, U13 a U15, a to jak na suchu, tak na ledě. Kromě toho se podívají i na vybraná utkání dětí ročníků narození 2002 a 2003, tedy věkově na úrovni českého mladšího dorostu. Diskutovat budou jak s trenéry, tak i s vedením klubů.

Program výpravy

Neděle 21. ledna:
Přejezd autobusem a trajektem do Lundu

Pondělí 22. ledna:
Návštěva Lund Giants Hockey Club:
– mítink s vedením
– malá aréna: zapracování, tréninky U10 a U11
– velká aréna: hokejová škola (děti ročníků 2008–2011), tréninky U13 a U15
Přejezd autobusem do Göteborgu

Úterý 23. ledna:
Návštěva Frölunda Indians Hockey Club:
– „schoolhockey“ – ranní trénink před školou pro děti ročníků 2001–2004
– prohlídka Frölundaborgs Isstadion, Campus
Návštěva Skärgardens Sportsclub v Öckerö:
– trénink mládeže, setkání a diskuse s trenéry

Středa 24. ledna:
Frölunda Indians Hockey Club:
– Hockey Elitegymnasium – trénink on-ice a off-ice (2 skupiny)
Přesun z Göteborgu do Landskrony
Landskrona:
– zápas Qualification District Championship, Landskrona Hockey vs. Helsingborgs Hockey, ročníky 2002–2003
Odjezd do Prahy

Seznam účastníků

Daniel Branda, Tomáš Brožek, Zdeněk Bury, Aleš Dvořák, Jaroslav Faltus, Michal Gandalovič, Radek Gardoň, Josef Hasil, Tibor Helísek, Petr Holejšovský, Karel Hornický, Jan Chudý, Tomáš Jirků, Oldřich Kališ, Michal Kaňka, Jiří Kmošek, Martin Knap, Vladimír Krampol, Jan Krégl, Vladimír Kočara, Jan Krajíček, Jiří Kučera, Pavel Kučera, Vít Kucharčík, Tomáš Meloun, Štěpán Oberreiter, Václav Pánek, Martin Pouska, Jan Procházka, David Šebek, Roman Šinkovský, Vojtěch Šír, Jiří Šolc, Jan Trefný, Milan Vacke, Miroslav Vicenec, Daniel Volráb, Bohuslav Weintritt

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz