сайты ставок сайты ставок сайты ставок

Cílem Hvězdy je opět záchrana. Ukazujeme, že nejsme slabí, tvrdí Krejčí

Matěj Krejčí | Foto: Karel Hron

Hvězda Praha patří k týmům, mezi jejichž cíle pravidelně patří udržení nejvyšší dorostenecké soutěže. Loni se to pražskému klubu povedlo a nyní trápí favority skupiny. Jedním z nejproduktivnějších hráčů týmu je Matěj Krejčí, který přišel na hostování ze Slavie, kde by nedostával tolik prostoru.

Matěji, v této sezoně se vám zatím daří více než v té loňské. Co se změnilo?
Změnilo se hlavně to, že jsem na Hvězdě, kde mám větší ice time a víc hraju. Trenér mě posílá častěji na led, za což jsem teď v dorostu rád. Minulou sezonu jsem byl jeden z nejmladších v týmu a bylo to podle mě o dost těžší než tenhle rok.

Podařilo se vám něco zlepšit?
Na jaře jsem se pár zápasů před play off zranil a bohužel jsem nehrál. Dva měsíce jsem byl mimo a jenom jsem ležel doma na posteli. Potom jsem se do toho začal postupně dostávat. Chodil jsem na střelecké tréninky, abych si zastřílel na gólmany, cvičit do posilovny s lehčími váhami a po třech čtyřech měsících jsem šel do plného herního zápřahu. Předtím jsem se ale připravoval hodně, a to i přes léto. Díky tomu jsem na tom všeobecně lépe než v minulé sezoně.

„Dva měsíce jsem byl mimo a jenom jsem ležel doma na posteli.“

Jaký byl návrat do zápasů?
Po dvou měsících, kdy jsem nic nedělal, jsem chodil každý den běhat a do posilovny. Bylo těžké se do toho všeho dostat, to si myslím, že je těžké vždycky. Podařilo se mi to a jsem za to rád.

Takže běh a další doplňkové aktivity vám nevadí…
Je to tak. V létě, když je teplo tak taky rád jezdím na kole, což využívám také jako doplněk k letní přípravě. Rád také chodím do posilovny, běhám. Když je čas, tak si to rád přidám k tréninku.

Foto: Karel Hron

Preferujete tedy spíš aktivní využití volného času?
Ano, vždy jsem měl hodně aktivit. Do dvanácti let jsem hrál fotbal u nás na vesnici za Dolní Břežany, což byl pod hokejem můj druhý koníček. Postupem času to bylo těžké skloubit dohromady s hokejem, protože dvoje tréninky se nedaly stíhat. Taky teď si ale občas na Hvězdě nebo s kamarády jdeme zakopat. Taky mě baví ale i některé klidnější aktivity, například s tátou chodím rybařit.

Jak se vám na Hvězdě líbí?
Na Hvězdu jsem přišel asi týden před začátkem září, takže jsem před sezonou stihl tři přátelské zápasy. Kluci mě hned přijali, za což jim děkuju. Je tady skvělá parta kluků, trenéři jsou moc fajn.

Jak to, že jste se připojil až později?
Celou letní přípravu jsem byl na Slavii, kde jsem začal trénovat v květnu. Měl jsem do toho ještě nějaké individuály, potom jsem přešel na Hvězdu na hostování. Na Slavii mi bylo řečeno, že bych měl míň prostoru na ledě. Já jsem chtěl tuto sezonu co nejvíc hrát, takže hlavně kvůli tomu jsem se rozhodl pro toto řešení.

„Bojujeme až do konce a dá se říct, že prohráváme jen vlastními chybami.“

Váš tým se pohybuje ve druhé polovině tabulky. Odpovídá to výkonům?
To bych neřekl. Všechny zápasy máme hodně vyrovnané a většina z nich skončí rozdílem jednoho dvou gólů. Máme dobré gólmany, kteří nás v zápasech drží. Bojujeme až do konce a dá se říct, že prohráváme jen vlastními chybami. Míváme fázi hry, třeba deset minut nebo jednu třetinu, ve které se rozhodne, a my už potom jenom dotahujeme. Myslím si, že máme na víc. V některých zápasech jsme mohli urvat body a je to škoda.

Na druhou stranu dokážete hrát vyrovnaně s každým…
Do každého zápasu jdeme bez ohledu na to, proti komu hrajeme a pokaždé se snažíme podat co nejlepší výkon. Třeba teď o víkendu proti Spartě jsme hráli velmi dobře a podle toho taky vypadal výsledek.

Foto: Karel Hron

Vyhráli jste 5:2. Co se v tomto zápase povedlo?
Proměňovali jsme šance a mohli jsme dát i víc než těch pět gólů, měli jsme daleko víc šancí. Všichni jsme měli chuť do zápasu a chtěli jsme vítězství urvat. Hned v prvním střídání jsme dali gól na 1:0 a řekl bych, že potom už jsme byli lepším týmem na ledě. Podali jsme týmový výkon, prodali jsme svou bojovnost a bylo to vidět. Určitě si to můžeme vzít jako příklad do dalších zápasů, protože jsme nedělali chyby.

Co očekáváte od následujících dvou zápasů?
Proti Chomutovu to bude těžší zápas. Už na Hvězdě ukázali, že nejsou špatným týmem, i když jim to moc nejde. Teď porazili Litvínov, takže od toho se můžou odpíchnout. My do toho půjdeme s tím, že vyhrajeme. O víkendu nás čeká Slavia, proti které budeme muset celých šedesát minut odehrát naplno, podat co nejlepší výkon, proměňovat šance a myslet na defenzivu.

„Řekl bych, že do každého zápasu jdeme jako outsider.“

Jaký je váš týmový cíl do této sezony?
Cíl číslo jedna je nesestoupit. Další cíl, na který věřím, že jako tým máme, je postup do další části soutěže, kterou je play off. Aby se nám to povedlo, musíme na ledě bojovat celých šedesát minut. Všichni už víme, že nám to občas nejde a děláme zbytečné chyby.

Myslíte, že jste vnímáni jako outsider?
Řekl bych, že do každého zápasu jdeme jako outsider. Na druhou stranu ale ukazujeme, že jím rozhodně nejsme, protože všechny zápasy jsme měli vyrovnané. Myslím, že je to dobrý ukazatel toho, že nejsme tak slabí, jak se může ostatním zdát.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz