Covid-19 zasáhl také Bílé Tygry, junioři jsou v karanténě

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Řada mládežnických týmů musí kvůli výskytu nemoci covid-19 přerušit přípravu. Jedním z nich je juniorka Liberce.

Aplikace Tipsport extraligy

Na vině byla akce reprezentačního výběru do 17 let, ze Švýcarska si nákazu přivezl nejméně jeden z českých hokejistů. Někteří hráči se přitom následně zapojili zpět do klubových tréninků, a až poté u nich testy odhalily přítomnost koronaviru.

Příprava mládeže: Ruší se zápasy na Spartě, Slavii, Motoru či v Třemošné

„Na nemoc covid-19 byl po návratu z reprezentačního kempu pozitivně testován také jeden z juniorů Bílých Tygrů. Do karantény byl tak Krajskou hygienickou stanicí Liberec preventivně poslán kompletní juniorský tým,“ uvádí Tygři na svém webu.

„V těchto dnech probíhá testování kádru U20, který bude čtrnáct dní bez společné přípravy. Tréninkové prostory Svijanské areny, kde má mimo jiné ‚dvacítka‘ své zázemí, už prošly povinnou dezinfekcí,“ informuje Liberec.

Není přitom zdaleka jediným klubem, jenž poslal své hráče do karantény. Většina z nich to ovšem nezveřejnila. Zápasy už zrušily Sparta či Slavia, situace bude jasnější v momentě, kdy se neodehrají další utkání.

Úplně všechno ale může ještě ovlivnit jednání na svazu. Ten by měl svůj verdikt ohledně dalšího pokračování domácího i reprezentačního hokejového dění zveřejnit v pátek.

Tygři měli porci přípravných utkání načnout tento pátek v Hradci Králové, Mountfield si místo nich našel nového soupeře – doma vyzve od 12 hodin rivaly z Pardubic.

Své čtvrteční zápasy zrušili junioři Chomutova a Karlových Varů i Českých Budějovic a Jihlavy. Dorostenci Tábora zase v pátek nevyrazí do Třemošné, která zavřela stadion.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz