Další akce pro budoucí olympioničky. Po Frölundě vyzvou Lillehammer

Natálie Brichová | Foto: Facebook Český hokej

Projekt Future Olympians pro hráčky kategorie U19 je na scéně českého ženského hokeje novinkou. Mladé Češky v jeho rámci brzy čeká druhá zápasová akce.

Hokejový svaz prozatím detaily k fungování Future Olympians v sezoně 2023/24 nepřinesl, učiní tak v průběhu září. Projekt se každopádně rozrostl na dvě „odnože“. Ta první je podobně jako v minulém ročníku určená hokejistkám do věku 15 let, ta druhá nově hokejistkám do 19 let.

„Otevřeli jsme projekt futures U19 pro talentované holky, které mají ambici dostat se do týmu pro ZOH 2026. Bude sídlit v Holešovicích, je to ve spolupráci se Spartou. Druhý projekt je kategorie U15, které směřují na ZOH 2030,“ poodhalila předsedkyně komise ženského hokeje Tereza Sadilová, kterou citoval web České televize v reportáži věnované finanční podpoře od Národní sportovní agentury.

Hráčky, které v minulé sezoně spadaly pod juniorskou kategorii, případně ještě stále spadají, už v létě absolvovaly první akci. Vyrazily do švédského Göteborgu, kde sehrály dva zápasy proti ženským týmům domácí Frölundy.

Těžší pro ně byl ten první, kdy se postavily seniorskému výběru, jenž letos postoupil do nejvyšší soutěže. Češky ho díky dvěma brankám nejzkušenější hráčky Andrey Trnkové dotáhly do prodloužení. V něm inkasovaly rozhodující gól od Emilie Vesaové, jedné z nejtalentovanějších mladých hokejistek na světě.

Druhý den už české mladice porazily domácí juniorský tým vysoko 6:0, když se střelecky prosadilo šest různých hráček.

Hokejový svaz nyní rozeslal pozvánku dvaceti hokejistkám, které se ve čtvrtek 21. září sejdou na zimním stadionu ve Slaném. Od 17 hodin tam vyzvou dalšího zajímavého soupeře – tentokrát seniorský celek norského Lillehammeru. Do akce vyjede obměněný tým, jehož nejzkušenějšími členkami budou útočnice Barbora Bartáková s Lucií Gruntovou.

Nominace hráček U19

Brankářky:
Denisa Dudková (Litoměřice), Daniela Nováková (Hvězda Praha).

Obránkyně:
Ellen Jarabková
(Hvězda Praha), Madlen Chladová (Humpolec), Veronika Hujová (Ústí nad Labem), Adéla Fromová (Kolín), Aneta Paroubková (Pilsen Wolves), Hana Panešová (Roudnice nad Labem).

Útočnice:
Natálie Brichová (Kutná Hora), Dominika Malicka (Český Těšín), Petra Matějová (Vsetín), Viktorie Jílková (Žebrák), Barbora Bartáková (Příbram), Lucie Gruntová (Karlovy Vary), Tereza Gildainová (Šumperk), Adéla Pánková (Soběslav), Ester Skálová Rosenbaumová (Slavia Praha), Lucie Šindelářová (Mladá Boleslav), Kateřina Pěnčíková (Poruba), Natálie Musilová (Mad Bull České Budějovice).

Náhradnice:

Brankářka: Veronika Ortová (Ústí nad Labem). Obránkyně: Klaudie Slavíčková (Louny). Útočnice: Kateřina Nogová (Karviná).

Realizační tým:

Generální manažerka: Tereza Sadilová
Manažerka týmu: Markéta Mlíkovská
Hlavní trenér: Dušan Andrašovský
Asistent trenéra: Jan Lucák
Lékař: Vojtěch Třebický
Kustod: František Buček

Zápas ve Slaném

Čtvrtek 21. září:
17:00 Česko U19 – Lillehammer "A"

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz