Další český gólman klepe na NHL: Vomáčka podepsal s Nashvillem!

Foto: Archiv Tomáše Vomáčky

Před pěti lety se z Hradce Králové vydal do zámoří, teď si brankář Tomáš Vomáčka na univerzitě vychytal další splněný sen: 21letý český talent podepsal dvouletý nováčkovský kontrakt s Nashville Predators!

Fanshop národního týmu

Nejdřív škola, a až potom hokej. Tak měl rodák z Trutnova vždy nastavené priority – nejen svými rodiči, ale už jako teenager i sám sebou. Proto jako jeden z mála českých mladíků zvolil netradiční cestu přes zámořskou univerzitu.

Na University of Connecticut se v posledních třech sezonách „usadil“ s kamarádem a vrstevníkem Jáchymem Kondelíkem. Oba dva si v draftu NHL zamluvil Nashville, Vomáčku v roce 2017 a Kondelíka o rok později.

Možná právě proto je spravedlivé, že Tomáš Vomáčka podepsal vysněný kontrakt dřív, než se (snad) dočká i Kondelík...

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Letos odchytal za tým Huskies všech 23 zápasů, žádného z parťáků nepustil do brány ani na minutu. Atakoval 91 procent úspěšnosti zákroků a jen tři gólmani napříč celými Státy zastavili víc střel než on, což mu vyneslo místo na seznamu 35 kandidátů na cenu Mikea Richtera pro nejlepšího brankáře NCAA.

Tu sice nezískal, ale v polovině dubna získal něco – pro budoucnost – cennějšího.

Vomáčka má ve své sbírce několik velkých úspěchů; jak na klubové scéně, tak na reprezentační.

S národním týmem do 18 let vyhrál v roce 2016 Memoriál Ivana Hlinky v Břeclavi. Za reprezentaci si naposledy zachytal v prosinci 2018 na turnaji World Junior A Challenge s devatenáctkou, místo v kádru dvacítky po boku Nečase nebo Zadiny už si nevybojoval.

Foto: Karel Málek, Juniorský hokej

Starší datum mají jeho vavříny na domácí scéně. Ve čtrnácti letech se vydal do Hradce Králové, kde v následujících dvou sezonách zásadní měrou pomohl ke dvěma mistrovským titulům mladšímu dorostu.

To on ve vyřazovacích bojích a na závěrečných turnajích trápil favorizované střelce Pardubic, Třince či Komety, včetně zmiňovaných reprezentačních parťáků. I díky němu si hradecká mládež vysloužila na republikové scéně pozornost a respekt poprvé ve své historii.

Až třetí ročník pro něj neměl vysněnou tečku, se starším dorostem vypadl v osmifinálové sérii s Libercem. Potom už české soutěže opustil.

Foto: Archiv Tomáše Vomáčky

Doma na východě Čech na něj teď ale můžou být hrdí.

„Jsem velmi nadšený, že jsem podepsal smlouvu s Nashvillem. Rád bych poděkoval všem, kdo mi pomohli dosáhnout mého cíle. Děkuji své rodině, přátelům a spoluhráčům, zejména těm z univerzity. Na závěr mé vysokoškolské kariéry jsem si nemohl přát lepší partu kluků,“ vzkázal Vomáčka na Instagramu.

„Nemůžu se dočkat, co dalšího mě na mé cestě čeká.“

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Tomáš Vomáčka (@vomis2)

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz