Další dorostenec ve Varech. Krajčík je nejmladším hráčem letošní TELH

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

V posledním týdnu základní části se znovu mění jméno nejmladšího hráče, který nastoupil do letošního ročníku Tipsport extraligy. Za Karlovy Vary totiž hraje už čtvrtý mladík ročníku narození 2004 – zadák Filip Krajčík.

Aplikace Tipsport extraligy

Krajčík naskočil do duelu 50. kola Tipsport extraligy proti Liberci z pozice sedmého obránce.

Trenér Martin Pešout musel (znovu) sáhnout do širšího kádru z důvodu marodky v zadních řadách Energie. Dlouhodobé zranění trápí Martina Rohana, po nedělní bitvě v Olomouci tentokrát nenastoupil ani Lukáš Pulpán.

I tak je překvapením, že karlovarský kouč sáhl právě po šestnáctiletém mladíkovi. Krajčík nicméně s týmem trénoval už od únorové reprezentační přestávky.

Díky datu narození 30. srpna 2004 je teď úplně nejmladším hráčem, který do letošního extraligového ročníku zasáhl. Nezdá se být pravděpodobné, že by ho ještě někdo stihl překonat; zvlášť když se letos nehraje play out, do něhož kluby často nasazují víc mladíků.

Ve věku 16 let, 6 měsíců a 2 dnů se navíc stal třetím nejmladším hráčem v extraligové historii Energie.

Filip Krajčík je členem karlovarské organizace teprve od loňského jara, do té doby vyrůstal ve Vsetíně. V minulé sezoně odehrál za dorost Valachů 36 utkání s bilancí šesti branek a devíti asistencí.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Pod Krušnými horami ale zkraje letošní sezony rychle zaujal a ke čtyřem startům v dorostu přidal i osm v juniorce. Od 11. října už – stejně jako drtivá většina vrstevníků – neodehrál ani zápas. Loni se čtyřikrát předvedl v dresu reprezentace do 16 let a vstřelil jeden gól.

Za poslední měsíc je Krajčík pátým debutantem ročníku 2004 a čtvrtým v Karlových Varech – navázal na Jiřího Kulicha, Dominika Rymona a Robina Sapouška.

Mimochodem: Kulich dnes ještě za Energii rovněž hraje a k reprezentační osmnáctce, která už zahájila svůj kemp v Litoměřicích, se připojí až následně.

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz