Další německý talent má smlouvu v NHL. Peterka podepsal s Buffalem

Foto: Markéta Křížová

Dva dny zpátky se dočkal Lukas Reichel, nyní má nováčkovský kontrakt v NHL také jeho spoluhráč z reprezentace John-Jason Peterka.

Fanshop národního týmu

Ještě minulý víkend se za národní tým bil o medaili, nakonec ale na jeho barvy zbylo jen nepopulární čtvrté místo. 

Peterka si ale chuť spravil o pár dní později: svými výkony si vysloužil smlouvu s Buffalo Sabres, kteří ho v roce 2020 draftovali ve druhém kole. 

Devatenáctiletý talent se v uplynulé sezoně otrkával střídavě v německém Mnichově a rakouském Salcburku. 

V DEL naskočil do 30 utkání a zaznamenal bilanci devíti gólů a jedenácti asistencí, v mezinárodní ICE Hockey League si pak připsal šestnáct bodů (7+9) během dvanácti zápasů. 

Rodák z Mnichova v dorosteneckém věku nastupoval za EC Bad Tölz, později se přesunul do salcburské akademie. 

Necelé dva roky pak zářil v českých soutěžích, během ročníku 2018/19 byl s přehledem nejproduktivnějším hráčem juniorské extraligy. Rok nato už jako sedmnáctiletý válel mezi dospělými v Mnichově. 

Peterka má velké zkušenosti také s německou reprezentací, zahrál si na dvou světových šampionátech do dvaceti let. Na tom posledním zaujal deseti body (4+6) v pěti duelech. 

Otázkou je, kam povedou jeho další kroky. Přidá další sezonu v Evropě, nebo se rozhodne pro odchod do zámoří?

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz