Další ročník soutěže o evropskou trofej. Kdo naváže na Pilsen Wolves?

Foto: Pilsen Wolves

Velký úspěch v minulé sezoně zaznamenal český mládežnický klub Pilsen Wolves. Soutěž vyhlášená Aliancí evropských hokejových klubů nyní píše svůj druhý ročník.

Aplikace Tipsport extraligy

Aliance evropských hokejových klubů loni vůbec poprvé ocenila kluby, které nejlépe pracují s mládeží. Speciálně ji zajímá, zda dokáží děti dlouhodobě udržet u hokeje, ale třeba i to, jakým způsobem si vychovávají vlastní trenéry.

Cenu pojmenovanou Kanken Youth Retention Award získal v úvodním ročníku český zástupce – mládežnický oddíl Pilsen Wolves. Ten figuruje na hokejové mapě od roku 2012 a svůj domov má na plzeňské Košutce.

„Je to čest jak pro klub samotný, tak pro celý Plzeňský region a Český hokej. Základním cílem našeho klubu je vrátit dětem pozitivní vztah k pohybu a radosti ze sportu prostřednictvím zdravého prostředí v kolektivu,“ znělo koncem jara z tábora Vlčáků.

Právě fungující komunitu zřejmě ocenila aliance ze všeho nejvíc. „Plzeňští Vlci nám představili vynikající mládežnický hokejový program, který staví tým a přátelství před individuality, ale současně pomáhá chlapcům a dívkám v individuálním rozvoji. Pro děti vytvářejí ve ‚vlčí smečce‘ příkladně kvalitní prostředí,“ vzkázala porota.

Ve finále Wolves „porazili“ organizace z francouzského Grenoblu, finského Lahti a německého Bietigheim-Bissingenu. Na jejich stadionu potom natočila reportáž Hokejka TV:

Mladý klub se tím zviditelnil nejen v domácím měřítku. Z úspěchu ale vytěžil i nemalý finanční benefit: Jako vítěz ceny získal 10 tisíc euro (zhruba 260 tisíc korun) a od Českého hokeje následně obdržel i výstroj v hodnotě 200 tisíc korun.

„Je důležité, abychom pro děti dokázali připravit kvalitní výchovné programy, a Plzeňští Vlci jsou v tomto směru příkladem,“ pochválil klub prezident Českého hokeje Tomáš Král.

Přestože celou letošní sezonu ve sportovním světě výrazně poznamenala pandemie koronaviru, Aliance evropských hokejových klubů vyhlásila druhý ročník soutěže. S nezměněnými podmínkami i hlavní cenou.

Kluby se o ni mohou ucházet do 26. března, kdy je uzávěrka přihlášek na webových stránkách aliance. Čím víc relevantních informací o výchově mládeže ve formuláři poskytnou, tím větší budou mít šanci.

Naváže na Pilsen Wolves i přes ztížené podmínky některý z českých klubů?

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz