Další talent v přípravě Beranů. Mám velkou motivaci, hlásí Sebera

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Extraligové kluby nebudou mít v nadcházející sezoně peněz nazbyt a rozhodně se dočkáme většího počtu mladých. Zlín už slíbil šanci řadě odchovanců, teď oznámil podpis juniorské smlouvy s Matějem Seberou.

Generali Česká Cup

Jiří Karafiát, Jan Václavek, Jan Dluhoš, Vojtěch Dobiáš, Jiří Suhrada. Pětice hokejistů do 21 let podepsala s Berany smlouvu v předchozích dnech, nyní se k nim přidává další – stejně jako Suhrada ještě stále junior.

„Matěj je velmi talentovaný hráč juniorky a podepsal s námi smlouvu jako další z vytypovaných nadějných hráčů. Jedná se o dalšího hokejistu z našich perspektivních odchovanců, kteří dostanou příležitost v letní přípravě A-týmu,“ říká Robert Svoboda, hlavní trenér a sportovní manažer Zlína.

Sebera v uplynulém ročníku zaznamenal ve 40 zápasech dvou juniorských turnajů dohromady 38 bodů (16+22), k průměru bodu na utkání se blížil i v předešlém extraligovém ročníku.

„Matějovi se povedla uplynulá sezona a patřil k oporám týmu. Uvidíme, jak se ukáže v přípravě. Jedná se o stejný ročník 2001 jako Jirka Suhrada, který se po dvou letech vrátil z juniorské ligy ve Finsku. Oba mohou v případě potřeby vypomoci v příští sezoně juniorce,“ hlásí Svoboda.

Forvard, který za dva týdny oslaví devatenácté narozeniny, absolvoval seniorský křest ve dvou startech v Hodoníně. Teď zkusí přidat další rovnou o dvě soutěže výš.

„Mám před sebou velkou motivaci zabojovat o extraligu. Už jen letní příprava se seniorským týmem je pro mě neocenitelnou zkušeností. Loni se mně v produktivitě dařilo, snažím se svými body hlavně pomáhat týmu. Věřím, že výkonnostně půjdu stále nahoru,“ uvádí Matěj Sebera.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz