Další ztráta pro Třinec, do Kanady jde i Raška. Malík definitivně zůstává!

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Několik mladíků z třinecké organizace, kterých se můžou týkat juniorka, Tipsport extraliga i Chance liga, v posledních týdnech řešilo svou budoucnost. Kdo nakonec Oceláře opustil a kdo zůstal?

Zlatá hokejka 2020

Nejčerstvější a také nejcitelnější ztrátou je odchod Adama Rašky. Průbojný útočník reprezentační dvacítky, který v dubnu čtyřmi góly ve druhém finálovém ukání vystřelil juniorům Třince mistrovský titul, odchází do kanadské QMJHL.

Raška bude hrát za tým Rimouski Océanic, jenž si ho na letošním draftu CHL vybral ze 42. pozice. Půjde tak ve stopách Sidneyho Crosbyho, Michaela Frolíka, Petra Straky či naposledy Radima Šaldy.

Už dříve bylo jasné, že Oceláře opustí také další mladí forvardi Jonáš Peterek (Calgary Hitmen, WHL), Štěpán Macháček (Owen Sound Attack, OHL) a obránce David Homola (Tri-City Americans, WHL).

Jen jeden hráč z pětice, která prošla draftem do kanadských juniorek, v organizaci zůstává. Řeč je o Nicku Malíkovi. Velký brankářský talent a hrdina posledního juniorského play off už loni odchytal 26 utkání za seniorský tým Frýdku-Místku, jenž by mu s ohledem na jeho potenciál rozhodně slušel i nadále.

„Každý odchod hráče, který má kvalitu, zamrzí. Musíme se však na celou věc dívat z klubového hlediska. A z tohoto úhlu pohledu je to nejlepší možná vizitka mládežnického programu Ocelářů. Jsme hrdí na to, že dokážeme vychovat hráče, kteří mohou uspět ve světě,“ uvedl na klubovém webu sportovní manažer Jan Peterek.

„Proto nebudeme nikdy stát našim hráčům ve štěstí, bylo by to kontraproduktivní. Naopak jim budeme držet palce, aby to v hokeji dotáhli co nejdál a jednou nám takto vloženou důvěru v jejich schopnosti vrátili, až se budou vracet zpátky do Evropy,“ doplnil.

Adam Raška

Adam Raška | Foto: Vladimir Gorshkov / www.instagram.com/ph_gorshkov

Oceláři se snažili odchody vykompenzovat a do své mládeže přivábili několik nových jmen. K nejlepšímu zadákovi juniorského play off Šimonu Jenáčkovi (Vsetín) a Maximu Mastičovi (Havířov) se přidali Ondřej Grygar (rovněž z AZetu), Jakub Vacula (Vítkovice) a Lukáš Lipiansky.

Poslední jmenovaný, stejně jako dříve ohlášený Mastič, reprezentoval Slováky na letošním Hlinka Gretzky Cupu. V mládežnických letech střídal Slovan Bratislava se švédským Linköpingem.

„Všechno jsou to talentovaní hráči, kteří ve svých dřívějších týmech patřili k nejlepším. Cítím, že je pro ně čest přijít do klubu, který loni vyhrál extraligový titul jak v mužích, tak v juniorech. Věřím, že časem prokážou svůj potenciál a stanou se posilami v pravém slova smyslu. Pro fanoušky jsou jejich jména zatím možná neznámá, ale ti kluci mají opravdu talent,“ řekl stránkám hcocelari.cz Jan Peterek.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz