Desítka na Kometě nám mohla pomoct, líčí Kubík. Vyhrál se v Porubě

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Nikdo nečeká od dorostenců Vítkovic nic jiného, než že by měli postoupit na domácí mistrovství republiky. Jak si s psychicky těžkou rolí poradí? V prvním čtvrtfinálovém utkání na ledě Jihlavy nezaváhali a vyhráli 5:1.

MS U20 2020

„Ze začátku se nám nedařilo, bylo to vyrovnané, ale v posledních minutách jsme je zlomili,“ shrnuje úvodní vítězství Ridery útočník Martin Kubík. To on měl na svědomí gól na 3:1 ve chvíli, kdy Dukla snížila a nadechovala se k vyrovnání.

I když konečný výsledek působí jednoznačně, vstup do play off nebyl pro favorita jednoduchý. Domácí se s Vítkovicemi prali statečně. „Trochu tam byla nervozita, ale před zápasem jsme se na střídačce povzbudili a pak už vymizela. Věděli jsme, že to bude těžké, že budou hrát i na jednotlivce. Ale ustáli jsme to a vyhráli,“ těší Kubíka.

Na mysli má hlavně Matouše Menšíka, letos nejproduktivnějšího hráče reprezentační šestnáctky. Nebo brankáře Filipa Maláče. „U něho jsme si říkali, že musíme chodit na dorážky nebo si to dávat do prázdné brány,“ popisuje vítkovický forvard.

Jeho tým prohrál za celou sezonu jen pět utkání. To je bilance, která u soupeřů budí respekt. Na druhou stranu, nesmí se hráčům dostat do hlavy – pak by je mohl kdokoli z play off vyřadit. „Zatím nám to jde super, ale musíme pořád pracovat dál. Nesmíme brát ohledy na to, že někteří jsou slabší. Musíme hrát, jako by byli silnější než my,“ říká Kubík k mentálnímu nastavení borců z Ostravy.

„Nejvíc zakládáme na týmové hře, potom tam máme i nějaké střelce. A nejvíc jsme museli pracovat na přesilovkách a oslabeních,“ vypočítává silné i slabé stránky týmu. Hlavní je vyvarovat se zbytečných faulů. „Trenér nám během zápasu říkal, že to musíme zklidnit, nesmíme se nechat od soupeře vyhecovat a musíme to ustát,“ líčí Kubík.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Jedinými přemožiteli Vítkovic v letošní sezoně byly Havířov, Pardubice a Kometa. Tedy další ambiciózní týmy z východní poloviny. Jedna porážka ale mezi výsledky přece jenom bouchá do očí. Tedy debakl 1:10 v Brně z konce února!

„Nebyli jsme koncentrovaní. Asi jsme doufali, že to půjde samo, ale Kometa nás dala,“ vzpomíná Martin Kubík na zdaleka nejhorší zápas sezony. Snad mohla být týmu před vrcholem sezony paradoxně prospěšná. „Ano, mohlo nám to pomoct poučit se z chyb a zlepšit se. Trenér nám k tomu něco řekl, ale hlavně jsme si to měli uvědomit sami, srovnat si to v hlavě.“

Ostravané v neděli udělali první krok ze čtyř, které potřebují k tomu, aby se dostali na mistrovství republiky. Závěrečný turnaj se znovu po roce vrací právě do Vítkovic, místní mladíci by se tam příští víkend moc rádi představili. „Samozřejmě je to velká motivace, zahrát si před naším davem,“ pokyvuje Kubík, jenž loňský turnaj nenavštívil.

Coby hráč měl na něj daleko, neboť druhou polovinu sezony strávil v Porubě. A tu trápily úplně jiné starosti. „Rád na to vzpomínám, snažil jsem se tým povzbudit, abychom se udrželi. Ale bohužel jsme to v posledním kole nedokázali udržet a spadli jsme. Bylo to velké zklamání,“ sklopí zrak.

Osobně mu ale angažmá ve slabším týmu pomohlo. „Trenéři ve Vítkovicích se mnou nebyli spokojení, nechytl jsem se, tak jsem šel do Poruby. A tam jsem se vyhrál, měl jsem hodně prostoru na ledě. Pomohlo mi to, srovnal jsem si to i já sám v hlavě a snažil jsem se zlepšovat a posílit svoje dovednosti,“ líčí. „Pak pro mě byl jasný cíl vrátit se do Vítkovic a jako starší hráč tam být jedním z lídrů,“ dodává Martin Kubík.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz