Devatenáctku doplnili bažanti, v Hodoníně začíná proti Slovákům

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

6. dubna 2018, 14:00

Martin Voltr

Hodonín se zase těší na špičkový mládežnický hokej, Zimní stadion Václava Nedomanského o víkendu hostí turnaj čtyř zemí do 19 let. Čeští hokejisté s několika nováčky v sestavě začínají v pátečních 18:30 proti východním sousedům ze Slovenska. Všechny zápasy můžete sledovat v přímých přenosech na HokejkaTV!

Nový fanshop

Přinejmenším v úvodu turnaje se bude muset národní tým obejít bez trenéra Václava Varadi, jenž v příští sezoně povede ročník 1999 ve dvacítce. Jeho Třinec totiž ještě neukončil semifinálovou sérii s Hradcem Králové. Pozice hlavního kouče tak bude stejně jako v závěru únorového turnaje patřit Rostislavu Vlachovi po boku s asistentem Alešem Krátoškou.

Velké změny podle očekávání postihly i nominaci hráčů. Z té vypadli čtyři obránci a čtyři útočníci, jimž převážně ještě vrcholí sezona v juniorce či v případě Jakuba Poura dokonce v extralize.

Dodatečného povolání se dočkali ze zadáků budějovický Stanislav Dosek, hradecký Jakub Muška, olomoucký Ludvík Rutar a zlínský Jakub Jenáček; z útočníků to jsou frýdecký Dan Przybyla, slávista Viktor Martínek, chomutovský Petr Chlán a Muškův spoluhráč Patrik Mašín. Pro Doska, Chlána a Mašína půjde o reprezentační premiéru, stejně tak pro dříve povolaného Jána Blaška z Vítkovic.

Turnaj zahájí v pátek odpoledne atraktivní duel Ruska s Finskem, v 18:30 vyjedou na led čeští hokejisté k federálnímu derby se Slovenskem. Druhý den je ve stejný čas čeká sborná, v neděli pak výběr Suomi.

Nominace na turnaj v Hodoníně

Brankáři:
Jakub Škarek (Jihlava), Dominik Pavlát (Chomutov), Adam Wolf (Litoměřice).

Obránci:
David Kvasnička (Plzeň), Ondřej Buchtela (Chomutov), Michael Gaspar (Litoměřice), Radim Šalda (Saint John, QMJHL), Stanislav Dosek (České Budějovice), Jakub Muška (Hradec Králové), Ludvík Rutar (Olomouc), Jakub Jenáček (Zlín).

Útočníci:
Petr Eret, Josef Roubal (oba Plzeň), Ondřej Machala, Radim Toman, Jan Václavek (všichni Litoměřice), Oscar Flynn (Mladá Boleslav), Jakub Navrátil (Přerov), Ján Blaško (Vítkovice), Dan Przybyla (Frýdek-Místek), Patrik Mašín (Hradec Králové), Viktor Martínek (Slavia Praha), Petr Chlán (Chomutov).

Realizační tým:

Manažer: Otakar Černý
Hlavní trenéři: Václav Varaďa a Rostislav Vlach
Asistent trenéra: Aleš Krátoška
Trenér brankářů: Jiří Sklenář
Videotrenér: Lukáš Lotko
Lékař: MUDr. Marek Kašpar
Kustod: Jan Vejvoda

Program turnaje

Pátek 6. dubna:
15:00 Rusko – Finsko, přímý přenos »
18:30 Česko – Slovensko, přímý přenos »

Sobota 7. dubna:
15:00 Finsko – Slovensko, přímý přenos »
18:30 Česko – Rusko, přímý přenos »

Neděle 8. dubna:
15:00 Slovensko – Rusko, přímý přenos »
18:30 Česko – Finsko, přímý přenos »

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz