Draft se zpožděním, u startu OHL otazník. Vrátí se talent Myšák do Litvínova?

Foto: Martin Voltr

Po posledním mistrovství světa dvacetiletých opustil Litvínov a odešel do zámořské OHL, teď je patrně docela blízko chvíle, kdy bude zase všechno naopak. Jan Myšák se zatím nedočkal draftu NHL, uskuteční se až v říjnu. O dva měsíce později mají odstartovat kanadsko-americké juniorské ligy. Je tedy možné, že se talentovaný mladík vrátí domů.

Chance liga na Hokejka TV

Tahle varianta zatím nemá punc jistoty, ale pravděpodobná je. Za Atlantikem panuje velká nejistota ohledně příštího ročníku, soutěže včetně těch mládežnických mají odstartovat nejdřív v prosinci. Tím pádem hrozí, že by nejlepší junioři byli několik měsíců bez hokeje. „Situace se vyvíjí, bude třeba na ni reagovat," říká Myšákův zástupce Michal Sivek ze společnosti Eurohockey Services.

Talentovaný útočník je aktuálně v karanténě, kam po přípravných utkáních dvacítky se Slováky museli všichni členové týmu. Zároveň zvažuje budoucnost. „Jsme v průběžném kontaktu s Hamiltonem, kde Honza strávil druhou polovinu minulé sezony. Podle posledních informací to vypadá, že Ontario Hockey League se začne hrát až koncem roku. Musíme se rozhodnout co dál," dodává Sivek.

Ideální variantou by byl návrat do Litvínova, hráč ani vedení klubu nejsou proti. „Honza je nejlepším produktem litvínovské mládeže za poslední roky. V klubu vyrostl. Dveře má určitě otevřené, zájem máme," potvrzuje generální ředitel severočeského klubu Pavel Hynek.

Foto: Archiv Jana Myšáka

Stále ale zůstává řada neznámých. „Nevíme, kdy přesně začnou soutěže v Kanadě. Draft by měl být v říjnu, na kariéru Honzy Myšáka může mít zásadní vliv. Pokud uspěje, bude záležet na představách klubu, který ho draftuje. Může se dostat do organizace, jež nechává mladé hráče v Evropě. Jiné týmy jsou ale naopak striktní a požadují, aby hokejisté odcházeli do Ameriky," připomíná Hynek.

Jan Myšák patří k nejlepším českým juniorům současnosti, Tipsport extraligu okusil v šestnácti letech. Během minulé sezony sehrál za Vervu 26 utkání s bilancí 5 branek a 4 nahrávek. Po odchodu do Hamiltonu se bleskově adaptoval, mezi mantinely OHL stihl 22 zápasů, 15 gólů a 10 asistencí.

Myšák má v Litvínově nadále smlouvu, která byla v průběhu minulého ročníku přerušena. Pokud to další vývoj dovolí, mohl by se vrátit. Verva o něj stojí, ofenzivě trenéra Vladimíra Országha by se rychlý konstruktivní útočník bezpochyby hodil. Účastník posledního šampionátu dvacetiletých je zatím v karanténě, jakmile ji ukončí, budou následovat další kroky. „Věc je v jednání," uzavírá Pavel Hynek.

Foto: E. Beneš, hcverva.cz

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz