Dva lakrosové góly v zápase! Tohle je favorit draftu 2023

Pokud jste o něm ještě neslyšeli, seznamte se. Čerstvě patnáctiletý Matvej Mičkov patří mezi velké adepty na pozici jedničky draftu NHL v roce 2023, ruský útočník teď v domácí soutěži oslnil neskutečně drzým představením.

partneři českého hokeje

Mičkov hraje v Rusku soutěž se svými vrstevníky ročníku 2004 a má neuvěřitelná čísla: V 16 zápasech vstřelil 37 gólů a 29 jich připravil, průměrně tak sbírá přes čtyři body na utkání.

Světem teď letí jeho představení z minulého týdne: V jediném zápase dvakrát skóroval způsobem, který proslavil v roce 2011 Mikael Granlund. Za brankou nabral kotouč na čepel hole a pak ho procpal nad gólmanovým ramenem do sítě!

Není divu, že už s předstihem tří a půl roku se o Mičkovovi mluví jako o favoritovi draftu NHL 2023. Rodák z Permu nedávno zářil i na Olympijských hrách mládeže, za čtyři utkání (hraná pouze na 45 minut) dal devět gólů a nasbíral čtrnáct bodů.

V tomto týdnu nastoupí za ruskou reprezentační šestnáctku na turnaji čtyř zemí ve Švédsku, kde na něj narazí rovněž český tým. Ale nikoli poprvé. Češi už měli tu „čest“ před Vánoci na domácí půdě, a Mičkova tehdy téměř eliminovali: Ve třech zápasech měl jen dvě asistence.

Na světové scéně naposledy vstřelil lakrosový gól Švéd Nils Höglander, jenž tímto kouskem oslnil na juniorském šampionátu v Třinci.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz