Dva turnaje – dva úspěchy. Co předvede sedmnáctka mezi špičkou v Ufě?

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Mistrovství dvacítek i světová olympiáda mládeže jsou minulostí, další náročný týden pro většinu reprezentačních družstev už ale klepe na dveře. Výběr do sedmnácti let trenéra Václava Eismanna zkusí potvrdit úspěšnost na velkých akcích, tentokrát zamíří do ruské Ufy.

partneři českého hokeje

I když turnaje v letošní sezoně měly pro českou sedmnáctku všemožný, jen ne snadný průběh, na obou dvou se radovala z parádního výsledku – v Německu slavila zlato, na kanadském World Hockey Challenge ještě cennější bronz.

Mladíci ročníku 2003 ale vědí, že pro další průběh ročníku to nemusí nic znamenat. Zvlášť když na vánočních akcích s Ruskem a Finskem vyhráli jen jeden zápas z celkových šesti.

Po Novém roce už jejich kroky pomalu začnou směřovat k prázdninovému Hlinka Gretzky Cupu, ve zbytku aktuálního ročníku je čekají dva špičkově obsazené turnaje pěti zemí. K tomu prvnímu vyrazí do ruské Ufy, kde od středy 5. do neděle 9. února vyzvou Američany, Švédy, Rusy a Finy.

Spojené státy navíc na turnaj pravidelně posílají elitní tým z národního programu.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Česká nominace čítá osvědčená jména i některé méně zkušené hráče. V obraně znovu dostane šanci Tomáš Hamara coby zástupce ročníku 2004, jenž na premiérové akci mezi staršími ve Finsku předvedl na svůj věk velmi solidní výkony.

Co se týče útočných řad, hlavní kouč Václav Eismann ukázal na jedno úplně nové jméno – Jaroslava Chmelaře. Liberecký odchovanec hraje poslední dvě sezony ve Finsku, kde letos v soutěži U18 nasbíral 19 bodů (10+9) ve 34 zápasech a v dresu týmu Kiekko-Vantaa dvakrát nakoukl i do týmu U20.

Reprezentanti mají sraz naplánovan na neděli 2. února v Kladně, kde budou dva dny trénovat. V noci na úterý pak odletí přes Moskvu do dějiště turnaje.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Nominace českého týmu

Brankáři:
Patrik Hamrla (Karlovy Vary), Tomáš Suchánek (Třinec).

Obránci:
David Špaček (Plzeň), David Moravec (Mladá Boleslav), Marek Chvátal (Sparta Praha), Tomáš Machů (Vítkovice), Jakub Šedivý (Liberec), Jiří Ticháček (Kladno), Tomáš Hamara (Tappara Tampere, Finsko).

Útočníci:
Marcel Marcel (Plzeň), Petr Moravec, Lukáš Pajer (oba Hradec Králové), Gabriel Szturc, Jan Půček (oba Mladá Boleslav), Ivo Sedláček (Kometa Brno), Adam Měchura (Liberec), Marek Brada (Björklöven, Švédsko), Adam Paleček (Pardubice), Jakub Kos (Ilves Tampere, Finsko), Jan Kučera (Šumperk), Jaroslav Chmelař (Kiekko-Vantaa, Finsko), Jakub Altrichter (Lidingö, Švédsko).

Náhradníci:

Brankář: Oliver Šatný (Mladá Boleslav). Obránci: Matěj Pinkas (Hradec Králové), René Smolka (Vítkovice). Útočníci: Lukáš Chludil (Zlín), Matyáš Budina (Hradec Králové), Dominik Rymon (Karlovy Vary), Michal Ramik (Třinec).

Realizační tým:

Manažer: Radek Ťoupal
Hlavní trenér: Václav Eismann
Asistenti trenéra: Richard Žemlička a Jan Zachrla
Trenér brankářů: Jiří Sklenář
Lékař: MUDr. Tomáš Madrý
Fyzioterapeutka: Kateřina Petrásková
Hospodář: Josef Toma

Program turnaje v Ufě

Středa 5. února:
11:00 USA – Česko
15:00 Rusko – Švédsko

Čtvrtek 6. února:
11:00 Švédsko – USA
15:00 Rusko – Finsko

Pátek 7. února:
11:00 Česko – Švédsko
15:00 USA – Finsko

Sobota 8. února:
11:00 Švédsko – Finsko
15:00 Rusko – Česko

Neděle 9. února:
11:00 Česko – Finsko
15:00 Rusko – USA

Začátky jsou uvedeny v českém čase, v Ufě je o 4 hodiny víc.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz