Dvacítka má nového kouče, Varaďu od nové sezony vystřídá Mlejnek

Foto: Jan Čech, hokejkv.cz

Reprezentační dvacítka má nového hlavního kouče. Výkonný výbor Českého hokeje dnes potvrdil do funkce Karla Mlejnka, jehož navrhl Filip Pešán. Svazový šéftrenér nedávno připustil, že Mlejnek patří mezi hlavní kandidáty na pozici, kterou dosud zastával Václav Varaďa. Členové výkonného výboru dnes jmenování Mlejnka odsouhlasili.

partneři českého hokeje

Současný asistent Miloše Říhy staršího u národního týmu dospělých vede také prvoligový Sokolov. Filip Pešán v lednu připustil, že kandidaturu Mlejnka má v hlavě, připojil, že zvažuje i další varianty. Nakonec se rozhodl pro trenéra, s nímž svého času spolupracoval na střídačce libereckých Bílých Tygrů. A jehož práci velmi dobře zná.

„Důvěry si velmi vážím a práci u juniorské reprezentace vnímám jako obrovský závazek i zodpovědnost,“ uvedl Karel Mlejnek v tiskové zprávě, kterou hokej.cz poskytl tiskový mluvčí Českého hokeje Zdeněk Zikmund. „Ve zbývající části sezony zůstává prioritou dospělá reprezentace, po jejím skončení se ovšem budu naplno věnovat juniorskému výběru a ukončím i trenérské a manažerské působení na klubové úrovni," doplnil Mlejnek.

Bývalý trenér Karlových Varů nebo Liberce opustí práci v Sokolově, dvacítce se bude věnovat na plný úvazek, což byla jedna z podmínek Filipa Pešána. „Moje přání se týká také toho, aby hlavní trenér působil u mužstva minimálně po dobu dvou let. Aby ta práce byla koncepční a kouč mohl dobře spolupracovat s kolegy u jiných výběru," uvedl před časem Pešán.

Reprezentační dvacítku vedl uplynulé dva roky Václav Varaďa, jeho asistenty byli Aleš Krátoška a Patrik Eliáš. Na šampionátu 2019 vypadla juniorská reprezentace ve čtvrtfinále s Američany, letos v Ostravě ji na úvod play off vyřadili Švédové. Varaďova následně skončila smlouva a Pešán potvrdil, že si vyhlédl jiného kouče. Po jednání výkonného výboru je jasné, že jím bude Karel Mlejnek.

Foto: Jaroslav Appeltauer, hcbilitygri.cz

V kompetenci nového hlavního trenéra bude výběr členů jeho štábu a realizačního týmu. Nová dvacítka se pustí do akce před startem příští sezony, pod hlavičkou výběru devatenáctiletých ji čeká ještě dubnový turnaj čtyř zemí v Hodoníně.

Český tým povede štáb devatenáctky v čele s Davidem Brukem, Karel Mlejnek se ovšem také zapojí. „Už jen jeho zásah do případné nominace nebo přítomnost na zápasech mohou být ve vztahu s hráči důležité. Proč nevyužít turnaje, který natáhne sezonu o další zkoušku," doplnil Filip Pešán.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz