Dvacítka se na MS začne chystat v Brně, Rulík povolal 34 hráčů

Foto: Martin Voltr

Nový trenér české reprezentace do dvaceti let Radim Rulík oznámil nominaci hokejistů na úvodní kemp v přípravě na srpnové mistrovství světa. Junioři budou od 11. do 15. července připravovat v brněnských Lužánkách.

Česká dvacítka absolvuje v rámci přípravy na odložený šampionát dvě akce. Tou první bude právě pětidenní kemp v Brně, po dvou dnech se pak hokejisté do jihomoravské metropole vrátí, aby později odletěli do Finska. Ve sportovním centru Vierumäki se dvakrát střetnou s domácími Finy a dvakrát se Švýcary.

Do kanadského Edmontonu odletí 31. července. Vedení týmu oznámí nominaci vždy po každé jednotlivé akci; úvodní pozvánku na tréninkové soustředění si vysloužili čtyři brankáři, 12 obránců a 18 útočníků.

Nejzajímavější jsou absence oproti sestavě z mistrovství světa na přelomu roku, stejně jako naopak nová jména.

V první nominaci chybí gólman Jakub Málek, obránce Michael Krutil a útočníci Josef Koláček, Vojtěch Jiruš, Jakub Kos, Jakub Konečný a Tomáš Chlubna. Poslední dva figurují mezi náhradníky.

Brankářskou dvojici Bednář–Král naopak doplní Patrik Hamrla s Tomášem Suchánkem.

Tomáš Hamara

Tomáš Hamara | Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Z povolaných zadáků si na mistrovství dvacítek nezahráli Matěj Pinkas, Sebastian Jasečko, Tomáš Machů, Tomáš Hamara a Aleš Čech.

Z útočníků to potom jsou Lukáš Pajer, Petr Hauser, Marcel Marcel, Adam Měchura, Matouš Menšík, Jaroslav Chmelař, Gabriel Szturc, Petr Moravec a Matyáš Šapovaliv.

To znamená, že kromě Jiřího Kulicha, jenž se na MS už představil, si pozornost vysloužili další tři hráči ročníku 2004 – Hamara, Čech a Šapovaliv.

Jaroslav Chmelař

Jaroslav Chmelař | Foto: Karel Švec, Český hokej

V náhradnících stojí mimo jiné jména dvou hokejistů ročníku 2005 – beka Jakuba Dvořáka a forvarda Eduarda Šalého. Pro oba je prioritou příprava na Hlinka Gretzky Cup s reprezentační osmnáctkou, a i proto se jejich dodatečná nominace do dvacítky na první pohled jeví jako málo pravděpodobná.

Šestnáct jmen v nominaci je z domácích klubů, osmnáct ze zámořských či finských.

Reprezentanty čekají v brněnském Sportcentru Lužánky tréninkové jednotky od úterka do pátku. Velet jim bude nový trenér Radim Rulík společně s asistenty Jiřím Kalousem a Markem Židlickým. Nového kouče mají i brankáři, je jím Ondřej Pavelec.

Nominace dvacítky na první kemp v Brně

Brankáři (4):
Daniel Král (Liberec), Jan Bednář (Acadie-Bathurst, QMJHL), Patrik Hamrla (Rimouski, QMJHL), Tomáš Suchánek (Tri-City, WHL).

Obránci (12):
Matěj Pinkas (Hradec Králové), David Jiříček (Plzeň), Jakub Šedivý (Liberec), Sebastian Jasečko, David Moravec (oba Mladá Boleslav), Michal Hrádek (Pardubice), Jiří Ticháček (Kladno), Stanislav Svozil (Regina, WHL), David Špaček (Sherbrooke, QMJHL), Tomáš Hamara (Tappara Tampere, Finsko), Tomáš Machů (Youngstown, USHL), Aleš Čech (Kärpät Oulu, Finsko).

Útočníci (18):
Lukáš Pajer (Hradec Králové), Petr Hauser (Sparta Praha), Sebastián Malát, Marcel Marcel (oba Plzeň), Adam Měchura (Liberec), Tomáš Urban (Pardubice), Jiří Kulich (Karlovy Vary), Matouš Menšík (Jihlava), Jaroslav Chmelař (Providence College, NCAA), Michal Gut (Everett, WHL), Martin Ryšavý (Moose Jaw, WHL), Jan Myšák (Hamilton, OHL), Pavel Novák, Gabriel Szturc (oba Kelowna, WHL), Ivan Ivan (Cape Breton, QMJHL), Jakub Brabenec (Charlottetown, QMJHL), Matyáš Šapovaliv (Saginaw, OHL), Petr Moravec (Tri-City, WHL).

Náhradníci:

Brankáři: Oliver Šatný (Charlottetown, QMJHL), Jakub Tichý (Waterloo, USHL), Pavel Čajan (Kitchener, OHL), Michael Schnattinger (Kometa Brno), Jan Špunar (Olomouc). Obránci: Jakub Dvořák (Liberec), Matěj Prčík (Vítkovice), Karel Křepelka (Mladá Boleslav), Štěpán Němec (Litoměřice). Útočníci: Ivo Sedláček, Eduard Šalé (oba Kometa Brno), Lukáš Plos (Liberec), Dominik Rymon (Karlovy Vary), Daniel Herčík (Pardubice), Michal Ramik (Litoměřice), Jakub Konečný (Sparta Praha), Tomáš Chlubna (České Budějovice).

Realizační tým:

Manažer: Otakar Černý
Hlavní trenér: Radim Rulík
Asistenti trenéra: Jiří Kalous a Marek Židlický
Trenér brankářů: Ondřej Pavelec
Videotrenér: Benjamin Sequens
Lékař: MUDr. Oldřich Volný
Fyzioterapeut: Miloš Pojer
Kondiční trenér: Jan Jiskra
Kustod: Jan Vejvoda
Kustod/masér: Václav Vejvoda

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz