Elitní World Hockey Challenge se blíží. Češi ho zahájí proti domácí Kanadě

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Druhou vrcholnou akcí mládežnické sezony po Hlinka Gretzky Cupu bude listopadový turnaj World Hockey Challenge pro nejlepší reprezentační týmy kategorie U17. Neoficiální mistrovství světa v Kanadě už zná rozpis zápasů.

Hockey Canada jakožto hostitelská asociace každý rok střídá pořadatelské provincie a města. Zatímco loňský ročník se konal na samém západu Kanady, v aglomeraci Vancouveru, letos se prestižní turnaj stěhuje až na východ země – konkrétně na Ostrov prince Edvarda, a to vůbec poprvé ve své historii. Hrát se bude od 2. do 11. listopadu ve městech Charlottetown a Summerside.

Pro české fanoušky je to výhodné díky výrazně menšímu časovému posunu. Reprezentační sedmnáctka navíc odehraje všechna utkání základní skupiny v příznivých časech, mezi 16. a 20. hodinou českého času. Zápasy až do semifinále budou živě vysílány na webu hockeycanada.ca.

Poté, co na World Hockey Challenge přestali ze zřejmých důvodů jezdit Rusové a účastnické pole se tak zúžilo z osmi na sedm týmů, přišla letos další změna. Kanada už do hry vyšle pouze dva výběry místo tří, což bude znamenat větší nahuštění hráčské kvality.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Stejně jako loni se celky utkají v jedné skupině každý s každým. Češi mají nejprve na programu zámořský trojboj – počínaje čtvrtkem 2. listopadu vyzvou ve třech dnech za sebou týmy Kanada White, Spojené státy a Kanada Red. Po volné neděli zakončí skupinu duely proti Finsku a Švédsku.

Mírně zkrácenou skupinu vykompenzuje delší play off. Do něj tentokrát postoupí všechny týmy, přičemž první dva půjdou rovnou do semifinále a dopřejí si dva dny oddechu. Zbývající čtveřici čekají ve čtvrtek čtvrtfinálové souboje (3–6 a 4–5). I neúspěšné celky se následně ještě utkají o páté místo, čtyřem nejlepším vyvrcholí turnaj v sobotu 11. listopadu zápasy o medaile.

Vítězní čtvrtfinalisté sehrají trojici vyřazovacích bitev ve třech dnech v řadě, což je na vrcholných turnajích unikátní. Tuto „lahůdku“ už ale obnášely i dřívější ročníky World Hockey Challenge ve starém formátu.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

České reprezentace na nich byly v poslední době poměrně úspěšné, v letech 2017 a 2019 vybojovaly bronzové medaile. Další dva roky se kvůli covidu nehrálo. Loňský tým, složený především z hráčů ročníku 2006, ale nezískal na turnaji ani jedno vítězství a skončil poslední. Paradoxně o devět měsíců později slavil stříbro na Hlinka Gretzky Cupu.

Letošní, o rok mladší výběr pod taktovkou nového kouče Pavla Patery se pokusí navázat na dobrý dojem z úvodu sezony, kdy ovládl domácí turnaj v Chomutově.

World U17 Hockey Challenge ale bude představovat o několik úrovní obtížnější test. Jak organizátoři připomněli, od úvodního ročníku 1986 se na turnaji představilo víc než dva tisíce hráčů, kteří později prošli draftem NHL. Včetně těch nejzářivějších hvězd.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Program World U17 Hockey Challenge 2023

Čtvrtek 2. listopadu:
16:00 Kanada White – Česko (Summerside)
23:00 Kanada Red – Finsko (Charlottetown)
23:00 USA – Švédsko (Summerside)

Pátek 3. listopadu:
19:00 Česko – USA (Charlottetown)
23:00 Finsko – Švédsko (Summerside)
23:00 Kanada White – Kanada Red (Charlottetown)

Sobota 4. listopadu:
19:00 Kanada Red – Česko (Charlottetown)
23:00 USA – Finsko (Summerside)
23:00 Švédsko – Kanada White (Charlottetown)

Pondělí 6. listopadu:
17:00 Finsko – Česko (Charlottetown)

Úterý 7. listopadu:
0:00 USA – Kanada White (Summerside)
0:00 Švédsko – Kanada Red (Charlottetown)
20:00 Česko – Švédsko (Summerside)

Středa 8. listopadu:
0:00 Kanada Red – USA (Charlottetown)
0:00 Kanada White – Finsko (Summerside)

Pátek 10. listopadu:
0:00 1. čtvrtfinále (Summerside)
0:00 2. čtvrtfinále (Charlottetown)
18:00 zápas o 5. místo (Charlottetown)

Sobota 11. listopadu:
0:00 1. semifinále (Summerside)
0:00 2. semifinále (Charlottetown)
17:00 zápas o 3. místo (Charlottetown)
22:00 finále (Charlottetown)

Začátky jsou uvedeny v českých časech, v místě konání bude o 4, respektive o 5 hodin (od 5. listopadu) méně.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz