Fair play v juniorce! Třinecký Cienciala zrušil vyloučení

Juniorům jde v DHL Superpoháru o každý bod, ale ani postup do play off není přednější než fair play. Přesně v jeho duchu se ve čtvrtek zachoval třinecký obránce Filip Cienciala, jenž odvolal vyloučení soupeře.

partneři českého hokeje

Oceláři hráli ve skupině C o razantní zvýšení šancí na vyřazovací boje, zápas s Olomoucí nakonec díky čtyřem brankám Michala Matiaška ovládli jasně 6:1. Ještě za stavu 1:0 na začátku druhé třetiny mohli mít početní výhodu.

Když totiž olomoucký forvard Tomáš Krupa za brankou napadal rozehrávajícího Filipa Ciencialu, domácí bek se poroučel k ledu a hlavní rozhodčí Jakub Koziol se chystal vylučovat.

Ještě než ale vůbec stihl ukázat domnělý Krupův prohřešek, Cienciala se zvedl a okamžitě mu přiznal, že se o faul nejednalo.

„Hráč mě napadal a při přešlapování jsem podklouzl. Když jsem byl na zemi, tak jsem viděl, že rozhodčí signalizuje faul,“ popisuje sedmnáctiletý zadák Třince.

„Po přerušení hry jsem za ním hned zajel a řekl mu, že mě sekl do ruky a mně jen podklouzla brusle, tak ať to vyloučení odvolá,“ dodává na adresu svého rytířského gesta.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz