Fantastický Lundell! Dvanáctka draftu dala ve finské lize 4 góly

Foto: Twitter IFK Helsinky

19letý finský talent Anton Lundell předvedl o víkendu jeden z nejlepších počinů juniorských hráčů v dospělých soutěžích za hodně dlouhou dobu.

Pojď hrát hokej

Lundell má čerstvě za sebou draft NHL, ve kterém si ho z dvanácté pozice vybrala Florida. Před prvním Finem se tedy dočkali z Evropanů dva Švédové, Němec, Rakušan i Rus... Že to pro talentovaného centra nevyznívá až tak lichotivě?

Tak se podívejte na jeho fenomenální představení z uplynulé soboty. Lundell načal už třetí sezonu ve finské nejvyšší mužské soutěži a teď se skoro sám postaral o vítězství IFK Helsinky 5:2 na ledě Lappeenranty.

Do 21. minuty nasázel hattrick, první v letošním ročníku Liigy.

A ve třetí třetině přidal čtvrtý gól.

To se před ním povedlo jenom čtyřem mladším hráčům. Naposledy Tuomasi Pihlmanovi skoro před dvaceti lety. Ve 21. století se čtyřikrát (nebo víckrát) v zápase trefilo jen 18 hokejistů.

Dvě branky vstřelil Lundell z trestného střílení (jeden nájezd si vybojoval sám). Tím vyrovnal rekord soutěže, stejným zápisem se před ním mohli pochlubit čtyři hráči včetně dvou Čechů – Jiřího Kučery a Jana Čalouna.

Devatenáctiletý útočník navíc za vyhlášeného střelce nikdy neplatil, ceněný je pro své obousměrné schopnosti. V týmu Panthers by mohl navázat na krajana Aleksandera Barkova, a to velmi rychle. Tolik zkušeností s dospělým hokejem na nejvyšší úrovni má jen hrstka jeho vrstevníků po světě, na NHL by měl být brzy připraven.

Mimochodem, jestli vám je Lundellovo příjmení povědomé a přitom nesledujete dění kolem současných talentů, pak zřejmě uvažujete správně. Antonův otec Jan chytal v sezoně 2008/09 českou první ligu za Chomutov.

Část ročníku navíc strávil v klubové mládeži i sám Anton!

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz