Filip Zadina a jeho #HokejDoma: Trénink dovedností s míči

Úvodními díly seriálu #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL provázeli bratři Kašové. Další cvičení ukáže mladým sportovcům jiný talentovaný český mladík ze zámořské soutěže – Filip Zadina!

Útočník Detroit Red Wings se zaměřil na činnosti s míči. Ukazuje cviky, které má ve své tréninkové náplni, a neopomíjí alespoň několik z nich zařadit do každodenního tréninku v zimě i v létě. V prvním videu Filip předvádí individuální dovednosti s míči.

Pro pestrost, zvýšení obtížnosti a zajímavost pravidelně střídá všechny dostupné míče – basketbalové, fotbalové, obyčejné gumové i tenisové. Stejně tak doporučuje, abyste dbali na variabilitu prostředí (různé povrchy hřiště/plácku), pomůcky (zeď, pylony, koše, branky, hokejka), měnili rychlost a rytmus provedení a dostávali se během provádění do různých poloh (ve stoje, vkleče, vleže, metkalfy, obraty atd.).

Tato cvičení hravou formou rozvíjí dovednosti a šikovnost s míčem (měkké ruce a prsty, "cit pro míč"). Patří sem házení, chytání (správné vnímání letícího míče, odrazy, dopady), driblování (koordinaci ruce–nohy–oči) nebo střelba (cílení, proměnění pod určitým tlakem – neúspěšný pokus "je hodně vidět").

Díky těmto cvičením se mladý sportovec učí orientaci v prostoru, odhad vzdálenosti (přistoupení – odstoupení si k míči), koncentraci, pozornost a v neposlední řadě i trpělivost a zarputilost, poněvadž při takovýchto hrátkách s míčem čeká každého hokejistu spousta nezdařených pokusů.

„Vždy je důležité, aby si děti vybraly a osvojily nejdříve ty úplně jednoduché hody a driblinky s míči, až poté přikročily k těm obtížnějším a náročnějším na koordinaci. V tom jim samozřejmě má pomoci rodič nebo starší a zkušenější sourozenec,“ říká manažer rozvoje ledního hokeje Slavomír Lener.

„Brzy se pozná, o která cvičení kluk či holka jeví zájem, a ta by se měla v průběhu daného tréninku několikrát objevovat. A pak je případně různě modifikovat. Taková cvičení pak ani nemusíte limitovat počtem opakování nebo časem, děti jsou schopny opakovat hody, prohozy, slalomy nebo střelbu desítky minut, pokud je to baví,“ dodává Lener.

V rámci challenge, který najdete na konci videa, si mohou mladí sportovci vyzkoušet Zadinovy triky s hokejkou nebo míčem. Důležité je se také na závěr tréninku důkladně protáhnout a dodržovat pitný režim.

Příštím videem s Filipem Zadinou bude trénink dovedností s míči ve dvojicích.

Ukažte, jak trénujete doma i vy! Nahrajte video na sociální sítě a v popisku použijte hashtag #HokejDoma. Podívejte se na tréninky kluků a holek z uplynulého týdne:

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz